Devran Çağlar

Devran Çağlar

Devran Çağlar, sanatçılık dönemin boyunca sevilerek dinlenen ve sevenlerinin kalbine dokunmayı başaran sanatçılardan olmayı başarmıştır.

Türk arabesk müziğinin önemli isimlerinden birisi olan Devran Çağlar, yaşadığı dönem boyunca Türk arabesk müziğini hakkıyla yapmış isimlerin başında gelir. Dolayısıyla da hem hayatı hem de albümleri ve şarkıları merak edilen isim haline gelmiştir.

Başarılı Türk sanat müziği sanatçısının gerçek adı Mustafa Dağlar olarak bilinir. Aynı zamanda oyunculukta da başarı gösteren ünlü sanatçı, kariyer hayatı boyunca 3 farklı sinema projesinde de rol almıştır.  

Kimdir?

Asıl adı Mustafa Dağlar olan başarılı sanatçı, 1963 tarihinde Adana’da doğmuştur. 90’lı yılların en bilinen ve en çok dinlenen Türk sanat müziği sanatçısı aynı zamanda da başarılı bir oyuncudur. 90’lı yılların sonuna doğru müzik hayatından uzaklaşmış ve bu dönemden sonra uzun bir süre boyunca Almanya’da yaşamaya başlamıştır.

Sesi Bülent Ersoy’a çok defa benzetilen Devran Çağlar, bir dönem Eşref Kolçak’ın oğlu olan Harun Kolçak’ın kardeşi olduğu haberleri ile fazlaca magazin gündeminin nabzını tutmuştur. Ancak gazeteci Onur Akay’ın köşe yazısında yaptığı açıklamaya göre şarkıcının asıl adının Mustafa Dağlar olduğunu ve böyle bir durum olmadığını ifade etmiştir.

Kaç Yaşında?

1 Ocak 1963 tarihinde Adana’da dünyaya gelen ünlü sanatçı, 15 Ağustos 2019 yılında İstanbul’un Maltepe ilçesinde 56 yaşında iken vefat etmiştir.

Nereli?

1963 yılında Adana’da dünyaya gelen Devran Çağlar, gazeteci Onur Akay’ın da bir dönem açıklamalarında bahsettiği gibi aslen Samsunludur.

Albümleri

Sanat hayatında hayranlarına birçok albüm sunan başarılı Türk sanat müziği sanatçısı, ilk albümünü 1987 yılında “Acılar İçinde” ismiyle çıkarmıştır. Neredeyse her sene bir albüm çıkarmayı başaran başarılı sanatçı; 1988 yılında “Bir Kadın Yüzünden” ve “Bu Benim Şarkım” albümlerini, 1991 yılında “Tez Gel & Can Veriyorum” albümü ile birlikte “Cilvelim” ve “Gönlüm Senindir” albümlerini, 1996 yılında “Devran Çağlar 96” ve “Gittin” albümlerini, 1998 yılında “Öldürürüm Kendimi” ve “Sen Söyle Tanrım” albümlerini, 1999 yılında “Tanrım”, 2000 yılında “Bir Sevda Şarkıları”, 2003 yılında “Seni Unutmadım & Kırık Hançer”, 2007 yılında “Sahte Sevgililer”, 2008 yılında “Ayrıldık” albümlerini çıkardı. 2019 yılında ise “Gün Senin” adında single çıkardı.

Şarkıları

Çoğu zaman Bülent Ersoy ile ses benzerliği olduğu söylenen Türk sanat müziği sanatçısı Devran Çağlar, birçok şarkı çıkarmış ve seslendirmiştir. Ancak bu şarkılar arasında özellikle “İnsan Ararım”, “Ayrıldık”, “Öldürürüm Kendimi” ve “Gittin” şarkıları ile tanınmış ve fazlasıyla dinlenmiştir.

Konser

Organizasyon hizmetlerinin yanı sıra aynı zamanda sanatçı menajerliği ve sanatçı booking hizmetleri sunan FA Organizasyon, geniş sanatçı portföyü ile tüm etkinliklerinizde sevdiğiniz şarkıcılar ile sizleri buluşturmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları

Devran Çağlar sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Devran Çağlar Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.