Fa Organizasyon
Influencer Marketing ile Siz de Markanızda Hızlı PR Etkisi Yaratın!
24 Kas2020

Influencer Marketing ile Siz de Markanızda Hızlı PR Etkisi Yaratın!

Influencer marketing çalışmaları son dönemlerde hızla etki alanını genişleterek büyük markaların en önemli PR çalışması haline geliyor!

Influencer marketing çalışmaları son dönemlerde hızla etki alanını genişleterek büyük markaların en önemli PR çalışması haline geliyor!

PR çalışmalarında marka tanıtımı hızlı ve daha büyük bir çevreye tanıtmak başlıca amaçtır. Ancak teknolojinin de gelişmesi ile özellikle kurumsal firmalar pr çalışmalarında yeni bir viraja girmişlerdir. Teknolojik gelişmeleri sıkı sıkıya takip eden ve özellikle y kuşağı ve z kuşağına hitap eden bir çalışma ile markalar tanınırlığı arttırmaktadır. İşte marka bilincini çok daha geniş bir kitleye duyurmanın ve pazarlama kar oranının da arttırılmasındaki en etkin yol influencer marketing olarak karşımıza çıkmaktadır. Dijital medya kitle iletişim araçlarını aktif şekilde kullanan firmalar günümüzde kar marjlarını bir anda ikiye hatta üçe katlama şansı yakalamaktadırlar. Bunun en önemli sebebi bilhassa internet fenomenlerinin çok ciddi hitap kitlesinin oluşu ve birkaç dakikalık kısa videolar ile markayı bir anda göz önüne getirebilmelidir.

Son dönemlerde ünlü internet fenomenleri ile yapılan çalışmalarda diğer pazarlama tekniklerinden çok daha büyük başarı kazanıldığı da açıktır. Peki influencer marketing nedir nasıl yapılır?

 

Influencer Marketing Nedir?

Influencer, toplumda bir kitleyi hal ve hareketleri ile etkisi altına almış kişi anlamına gelir. Bu kişi ne yaparsa herkes onu sıkı şekilde takip eder ve yaptıklarını örnek alır. Aslında toplumun gözünde bir çeşit bilirkişi özelliğine sahiptir. Bu kişi nereye elini uzatsa bir anda gözler oraya çevrilir. İşte bu özellikleri sebebi ile fenomen kişilerin tanıtımlarda, açılışlarda ya da çeşitli kurumsal organizasyonlarda marka ya da hizmeti ön plana çıkarmada sağlayacağı destek oldukça büyüktür.

Çünkü insanlar artık en basit bir eşya dahi almak isteseler bu ünlü isimlerin seçimlerini örnek almakta, bir yere konaklamaya gidecek olsalar yine bu isimlerin tercih ettikleri mekanları tercih etmektedirler. O halde bu ünlü fenomenlerin takipçilerinde bıraktığı iz aynı zamanda ciddi bir pazarlama stratejisi haline gelmektedir. Tanıttığı marka ile ciddi bir sanal pazarlama olayına ortaklık eden yeni nesil fenomenler her alanda karşımıza çıkabiliyor. Özellikle kadınların en çok takip ettiği fenomenlerin yaptığı marka tanıtımları ya da kullandıkları her ürün ciddi takip ve destek alıyor.

 

Ünlü Markaların Influencerlar ile Yaptıkları Tanıtım Çalışmaları | Influencer Marketing Örnekleri!

1) Defacto - Cemre Solmaz Ceket Tanıtımı

Kurumsal organizasyon çalışmalarıyla takım arkadaşlarını özel günlerde bir araya getiren Defacto’nun son tanıtım reklamında ünlü fenomen Cemre Solmaz yer aldı. Zaten çok tercih edilen Defacto bu isimle bir kez daha hafızalara kazınan marka oldu.

2) Trendyol - Danla Bilic İş Birliği

Danla Bilic instagramda tam 3,4 milyon youtube da ise tam 2 milyon takipçiye sahip 25 yaşında genç bir fenomen. Genellikle pahalı ürünlerin tanıtımını yapıyor. Trendyol ile yaptığı anlaşma ise zaten dillere destan olmuş vaziyette. Danla Bilic hangi ürünü paylaşıyorsa günü dolmadan Trendyol’da stoklar tükeniyor.

3) Sabah Gazetesi - Mert Vidinli

Özel etkinlik Normalde Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Mert Vidinli genellikle butik partilerin tanıtıcı ismi. Daha özel marka ve lansmanlar için özellikle davet edilen ünlü isim tam 221 bin takipçiye sahip!

4) Influencer Ömür Akkor Albaratürk İş Birliği

Kendisi esasında şef… Ancak gezmeyi seven şefimiz aynı zamanda her gittiği yerin mutfağını ve yöresel lezzetlerini paylaşmada usta. Tam 261 bin takipçisi olan Ömür Akkor son olarak Albaraka Türk Bankası tanıtımlarını yaptıktan sonra firmanın toplamda takipçi sayısı 10 bin artmış durumda!

5) Selin Yağcıoğlu Balarası Elidor Tanıtımı

Instagram fenomeni 28 yaşındaki Selin Yağcıoğlu Balarısı güzelliği ile ve makyaj saç bakımı konuları ile göz önünde olan bir isim. İnstagramda 314 bin, youtube kanalında ise tam 206 bin takipçisi var. Son olarak Elidor ile iş birliği yaptı.

6) Yasemin Özilhan - İpekyol Tanıtımları

Manken ve oyuncu olan Yasemin Özilhan aynı zamanda sosyal medya takipçilerinin de göz bebeği olan influencerlar arasında yer alıyor. İnstagramda 1,1 milyon takipçisi olan ünlü isim tam bir moda ikonu! İpekyol markasını tanıtan Yasemin Özilhan adeta markanın yüzü haline geldi.

7) Cennetten Çiçek Toplayan Kız Zehra ve Diğer Fenomen Youtube Sanatçıları!

Sadece marka tanıtımları değil söyledikleri şarkılar şarkı ile kullanılan dans ya da şarkıcının duruşu baştan sona bir akım olarak karşımıza çıkabilmektedir. Özellikle TikTok uygulamasında en meşhur şarkılar eşliğinde birçok insan ayrıca tanıtım videosu çekerek ün kazanıp bunu kazanca çevirmektedir. Ayrıca Zehra'nın sanatçı menajeri merak edilmektedir.

 

Neden Influencer Marketing Çalışması Yapmalıyım? Nasıl Influencer Marketing Hizmeti Alabilirim?

Bütün bu fenomenlerin sayılarını gördüğünüz gibi ciddi bir hitap kesimleri var. Bu kişilerin hitap kesimine ulaşmak demek marka tanınırlığı konusunda ciddi bir adım atmak demektir. Bu da satış ve pazarlama konusunda büyük artı sağlayacaktır. Siz kendi alanınız için en uygun influencer ı tercih ederek bir iş birliğine gittiğinizde bunun en büyük katkısı size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Bu kapsamda FA Organizasyon olarak ünlü influencerlar ile iş ortaklığı konusunda sizlere profesyonel yardım sunmaktayız. Markanızı en hızlı ve kaliteli şekilde paylaşımda bulunarak tanıtacak fenomen isimlerle sizleri buluşturuyoruz.

 


Influencer marketing çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka FA Organizasyon ile irtibata geçmelisiniz!

Hemen ulaşın ► +90 212 212 11 66

YorumlarE-Bültenimize katılın

Hizmetlerimiz ve sanatçılarımız ile ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?

 

 

Birçok sanatçının yurtiçi ve yurtdışı booking satış hakları tarafımıza aittir.

 

 

Bir organizasyonun kalitesini tecrübeli organizatör imzası taşıması belirler


Sene
Sanatçı
Firma
Organizasyon
<