Dijital Hizmetler

Dijital hizmetler, günümüz etkinliklerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Artık, birçok etkinlik sanal ortamda yapıldığı gibi yüz yüze yapılan etkinliklerde de dijital unsurların kullanımı ciddi oranda artmaktadır.

FA Dijital, yüz yüze düzenlediğiniz etkinlikler için tasarımlar hazırlayabildiği gibi, düzenleyeceğiniz online etkinliklerde arka plan tasarımları, medya prodüksiyon, canlı yayın, dijital etkinlik yönetimi gibi pek çok farklı alanda yardımcı olmaktadır.

Dijital Hizmetler: Online Etkinlikler

Sanal konferans veya canlı yayın deneyimi olarak da bilinen online etkinlikler, insanların fiziksel bir konumda buluşmak yerine internet aracılığı ile çevrimiçi ortamda etkileşimde bulunmalarını içeren bir etkinlik türüdür. Günümüzde, pandemi sebebiyle pek çok etkinlik bu yöntem ile yapılmak durumunda kalmaktadır. Ancak, çevrimiçi ortamda katılımcıların ilgisini çekmek zorlaşmaktadır.

Sanal etkinliklerin popüler kullanımları arasında web seminerleri, canlı yayınlar, sanal fuarlar, çevrimiçi sınıflar, çevrimiçi turlar ve şirket etkinlikleri bulunur.

Hybrid etkinlikler de son yıllarda popüler hale gelen uygulamalardan biridir. Bu yöntem sayesinde, yüz yüze etkinlikler, çevrimiçi olarak erişilebilen sanal içerikler ile birleştirilebilmeye başladı.

Ekibimiz, bu alandaki gelişmeleri yakından takip edip, tasarımları güncel ve yenilikçi bir yaklaşım ile yapmaktadır. Böylece, düzenlediğiniz dijital etkinlikler, katılımcılarınız için de heyecan verici ve ilgi çekici olmaktadır.

Dijital Hizmetler: Prodüksiyon Hizmeti

Medya prodüksiyonu, filmler, reklamlar, televizyon, radyo ve çevrimiçi formatlar için görsel-işitsel ürünler oluşturmayı içerir. Ekibimiz, animasyon, video düzenleme veya program içeriği ile ilişkili materyal geliştirme gibi çeşitli görevlerden sorumludur.

Markanız için ürün çekimlerinden marka tanıtım filmlerine kadar her şey için ekibimize güvenebilirsiniz. Ayrıca, ekibimiz, düzenlediğiniz etkinliklerde fotoğraf ve video çekimleri için profesyonel çekim yapabileceği gibi, çekimler sonrasında kurgu görevini de üstlenebilir.

Greenbox Studio

Greenbox studio, yeşil arka plana sahip bir stüdyodur. Yeşil arka plan, çekim esnasında veya sonrasında arkaya istenilen bir görüntünün konulmasını sağlar. Ekibimiz, sizin etkinliğinizin teması ile uygun bir tasarım yaparak ya da doğrudan istediğiniz bir tasarımı hayata geçirerek çekimlerinize canlılık katabilir ve görsel unsurların akılda kalıcı olmasını sağlayabilir.

Virtual Studio

Virtual studio, yani sanal stüdyo, arka planın gerçek zamanlı olarak kontrol ve manipüle edilmesini sağlayan bir televizyon stüdyosu türüdür. Bu, stüdyonun, gösterinin gereksinimine uyacak şekilde dijital grafikler kullanılarak arka plan ayarının değiştirilebileceği ve programlanabileceği anlamına gelir.

Teknik olarak bakıldığında, sanal stüdyo, bilgisayar tarafından oluşturulan ortamlar ile kişilerin ve objelerin etkileşimine olanak sağlayan bir televizyon stüdyosudur.

Sanal stüdyo setinin benzersiz özelliklerinden biri, kameranın, üç boyutlu sanal alan içerisindeki hareketleri kontrol etmesi için ayarlanabilmesidir. Bu, sanal sahnenin yakınlaştırma, açı, kaydırma vb. işlevler için kamera ayarlarına uyum sağlayabileceği anlamına gelir.

Normal stüdyo ayarlarıyla karşılaştırıldığında, sanal arka plan, grafik sanatçısı ve 3D grafik tasarım konusunda uzmanlaşmış programcılar tarafından kolayca programlanabildiğinden ve düzenlenebildiğinden, sanal stüdyo seti herhangi bir post prodüksiyon gerektirmez.

Genellikle daha fazla zaman alıcı ve pahalı olan normal stüdyo setine kıyasla, sanal stüdyo setinin çeşitli avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları:

•             Sanal Stüdyo setinin kurulumu normal stüdyo setinden çok daha hızlıdır.

•             Yapımcı, stüdyo setinin temasını özel olarak oluşturma veya önceden oluşturulmuş bir dizi dijital set arasından seçim yapma şansına sahiptir. Ayrıca, gösteri sırasında, gösterinin ilerleyişine ve gündemine göre sanal stüdyo seti arka planını değiştirmek de mümkündür.

•             Farklı bir ortamda bir video çekimi elde etmek ve videoyu gerçek zamanlı olarak bir araya getirilmiş sanal stüdyoda birleştirmek mümkündür.

•             Sanal stüdyo setleri, farklı bakış açılarıyla ayarlanmış kameralar kullanılarak birden çok açıdan çekilebilir.

•             Stüdyoda, animasyon veya “resim içinde resim” efekti için özel sanal alan oluşturmak mümkündür.

Canlı Yayın

Canlı yayın video prodüksiyonu veya web yayını, video akışının geleneksel bir televizyon ağı yerine internet üzerinden yayınlanması dışında canlı bir televizyon prodüksiyonuna benzer. Bu tür bir video prodüksiyonu yapmanın bazı faydaları yüz yüze gerçekleştirilmesi gereken etkinliklere iyi bir alternatif olması, iki yönlü iletişim ile kitleniz ile gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabilme imkânı ve televizyon ağlarında yayın süresi satın almaktan daha ucuz bir seçenek olmasıdır.

Canlı video prodüksiyonuna yönelik uygulamalar, sanal eğitimlerden canlı etkinliğe kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Dijital Hizmetler: Etkinlik Tasarımları

Etkinlik tasarımları için hem FA Organizasyon hem de FA Dijital ekibimiz tam destek sağlamaktadır. Organizasyon ekibimiz, etkinliğiniz ve organizasyon ihtiyacınıza göre mekân planlaması, süslemeler, etkinlik akışı, eğlence unsurları, performanslar gibi etkinliklerin temelinde yatan tüm tasarım unsurları ile ilgilenmektedir.

Öte yandan, FA Dijital ekibimiz, günümüzün son teknoloji tekniklerini kullanarak etkinliğinizin teması ile uygun sanal tasarımlar yapmakta ya da dijital hizmetler sağlamaktadır. Bunlardan bazıları LED ekranlar için tasarımlar, dekor baskıları ve davetiye tasarımlarıdır.

Stüdyomuzun prodüksiyon imkanlarından yararlanmak isterseniz, dijital ekibimiz sizin için green box arkaplanları, virtual studio ortamları ya da canlı yayın akışında bulunmasını istediğiniz görseller tasarlayabilir.e

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.