Ses Işık ve Sahne Sistemleri

Ses ışık ve sahne sistemleri ile kusursuz organizasyonlar düzenlemek istiyorsanız A’dan Z’ye tüm hizmetlere FA Organizasyon ile ulaşabilirsiniz!

Ses ışık ve sahne sistemleri, kapsamlı organizasyonların en önemli teknik kısmıdır. Ses, ışık ve sahne sistemlerinin yanı sıra aynı zamanda, sahne tasarımları, kurumsal dekor, ışık yazılım planlamaları, podyum, truss kurulumu ile led ekran çalışmaları yapılan organizasyon kalitesini en üst seviyeye çıkarır.

Organizasyon hizmetlerimiz FA Organizasyon olarak sizlere en üst profesyonellik düzeyinde ve beklentilerinizin üzerinde bir performans ile sunulur. Düğün organizasyon, kurumsal etkinlik gibi organizasyonların yanı sıra aklınıza gelebilecek ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm organizasyon düzenlemelerinizi firmamız sayesinde gönül rahatlığıyla planlayabilirsiniz.

 

Misafirlerinize kaliteli bir ortam sağlayarak farklı organizasyonlar düzenlemek istiyorsanız öncelikle ses, ışık ve sahne sistemleri konusunda profesyonel destek almalısınız. Düzenlemek istediğiniz etkinlik türü doğrultusunda firmamız, sizlere profesyonel teknik ekibi ile tüm imkanları teknolojik ekipmanları doğrultusunda sunacaktır.

Ses Sistemi

Konser ve festival organizasyon düzenlemeleri başta olmak üzere neredeyse tüm organizasyonlarda en önemli unsurların başında ses sistemi gelir. Sesin geniş bir dinleyici kitlesine ulaştırılması gereken organizasyonlarda net ve kaliteli bir ses sistemi olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Bu konuda son derece özenli ve profesyonel olan firmamız, sizlere tüm organizasyonlarınızda üst düzey kalitede ses sistemi hizmetleri sunar.

Düzenlediğiniz organizasyonda dinleyicilerin ve izleyicilerin sesi alanın her noktasından hem net hem de kaliteli bir şekilde alabilmesi için teknolojik ekipmanlarımız ile sizlere ses, ışık ve sahne sistemleri konusunda kusursuz hizmet sunmaktayız.

Tüm bunların yanı sıra firmamız; teknik tecrübeye, teknolojik ekipmana ve uzman personel kadrosuna sahip bir firma olduğundan etkinlik alanının gerekliliklerine ve sanatçının isteklerine uygun olarak planlama da yapabilmekteyiz. 

Işık Sistemi

Ses ışık ve sahne sistemleri içerisinde en az ses sistemi kadar önemli olan çalışmalarımızdan birisi de ışık sistemleridir. Işık oranının az olması dinleyici ve izleyicilerinizin görüş alanını kısaltırken aşırı ışık oranı da göz kamaştıracağından kaliteyi düşürecektir. Bu noktada teknik ekiplerimiz, misafirleriniz için en doğru ışık oranı ile organizasyona uygun kurulum yapar.

Düğün, festival, konser ya da kurumsal organizasyon gibi tüm organizasyonlarınızda FA Organizasyon olarak üst düzey teknolojideki ekipmanlarımız ve alanında uzman olan teknik ekiplerimiz ile ışık sistemi ve kurulum hizmeti sunmaktayız.

Tüm etkinliklerimizde ışığın kalitesini en üst seviyede tutarak aynı zamanda sizlerin enerjisini de yukarı çekmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda sanatçıya ve planlanacak görsel etkinliklerin türüne göre ışık planlaması ve özel ışık yazılım planlaması yapmaktayız.

Bu planlamalar dahilinde teknik ekibimiz tarafından konuşma ve sahne etkinliklerinin her biri için özel yazılımlar planlanır, etkinlik akışına uygun olarak düzenlenir. Bu planlamalar kurumsal etkinliklerde açılışlara özel intro yazılımlar şekilde yapılırken düğün, festival ve benzeri gibi konseptlerde de ışık planlamaları şeklinde yapılmaktadır. Prodüksiyon içinde büyük bir öneme sahip olan ışık sistemleri, fotoğraf ve video çekimleri için besleyici bir sistem olduğundan tüm bu detaylar teknik ekibimiz tarafından eksiksiz şekilde planlanır. 

Sahne ve Podyum Kurulumu

Organizasyonların tamamlayıcı bölümlerinden birisi de sahne ve podyumdur. Sahne ve podyum kurulumu ekiplerimiz tarafından özel tasarımlı vinil kaplama, dekora uygun renkli halı kaplama ya da konsepte uygun şekilde cam podyum olarak tamamen etkinlik konseptine uygun şekilde kurulabilmektedir.

Sahne kurulumlarında etkinliğin türü belirleyici faktördür. Defile ve benzeri etkinlikler için T sahne kurulumu yaparken kurumsal ya da düğün organizasyonları için özel podyum konseptleri planlanmaktadır.

Organizasyona dahil olan tüm izleyici ve dinleyicilerin odaklandığı sahne ve podyum ne kadar kusursuz ve kaliteli olursa aslında organizasyonunuzun kalitesi de aynı oranda yüksek olacaktır.

Sahne ve podyum kurulumu her organizasyon türü için teknik ekiplerimiz tarafından özel olarak yapılır. Çünkü her sahnenin misafirlere verdiği mesaj farklıdır. Bu bilinç doğrultusunda bizler FA organizasyon olarak ses, ışık ve sahne kurulumu sırasında organizasyon türünüzü göz önünde bulundurarak etkili ve tüm organizasyon süresi boyunca albenisini koruyacak sahne kurulumları gerçekleştirmekteyiz.

Truss Kurulumu

Truss kurulumu hizmetlerimiz, tıpkı diğer organizasyon hizmetlerimiz gibi organizasyonun türüne ve planlamasına göre değişkenlik gösterir. Fuar, düğün, konser, festival ve benzeri gibi tüm organizasyonlara özel farklı Truss kurulumu yaparak FA organizasyon farkını bir kez daha ortaya koymaktayız.

Bireysel organizasyonlarda da sizin talepleriniz ve alanın ölçüleri gibi özellikler doğrultusunda teknik ekiplerimiz tarafından şekillendirilir. Etkinlik alanının özelliklerine göre 2 ayak, 4 ayak ya da daha fazla sayıda ayakla kurulabilen truss; bazı etkinliklerde teknik bir unsur olarak kullanılırken kimi zaman etkinliklerde dekor olarak da tercih ettiğimiz unsurlar arasında yer almaktadır.

Müşterilerimizden gelen istekler ve etkinlik türünün uyumluluğuna bağlı olarak truss, çiçek ya da kumaş kaplama yapılarak dekore edilebilmektedir.

Led Ekran

Led ekran kurulumu, aslında organizasyonunuzun en ilgi çekici kısımlarından birisidir. Gerek organizasyon sırasında gerekse organizasyon öncesinde oluşturulan video, fotoğraf ve resim gibi görsellerin tüm misafirlerin göreceği şekilde ekrana yansıtıldığı bir sistemdir.

Teknik ekiplerimiz tarafından organizasyon alanında led ekran kurulumu için en doğru nokta belirlenir ve tüm misafirlerin görebileceği şekilde teknolojik ekipmanlar ile kurulumu gerçekleştirilir. Ayrıca ihtiyaç duyan müşterilerimiz için organizasyon sırasında kullanabilecekleri led ekran kiralama hizmeti de sunmaktayız.

Dijital Çalışmalar

Sizlere profesyonel düzeyde dijital hizmetler kurumsal bir organizasyon firması olarak organizasyonunuz sırasında kullanacağınız gerek tasarımları gerekse videoları özenli bir şekilde planlamaktayız. Etkinliğiniz için kullanılacak olan tüm dijital verilerin planlaması detaylı bir şekilde teknik ekiplerimiz tarafından yapılır.

Planlama sonrasında ise bu görseller en uygun zamanlarda led ekrana yansıtılır. Ayrıca siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda dilerseniz organizasyonun anlık görüntülerini de led ekrana anında yansıtabilmekteyiz.

Sahne sistemleri, bir etkinliğin en önemli kalemidir. Dolayısıyla da sahnedeki tüm akışı en iyi şekilde kayıt ederek akışa dahil etmek son derece önemli olduğundan bu noktada dijital çalışmalarımız büyük önem taşımaktadır.

Dijital çalışmalarımız kapsamında; web site, sosyal medya başta olmak üzere tüm dijital platformlarda yayınlanabilecek içerikleri oluşturulurken bu içerikler her platforma özel olarak düzenlenir. Aynı zamanda pazarlama odaklı olarak etkinlik planlamaları dahilinde film ve tasarımlar da teknik ekiplerimiz tarafından oluşturulmaktadır.

Düzenlenecek olan etkinlikte prodüksiyon geniş ise o halde teknik ekiplerimiz TVC reklamı boyutlarında sanatçı klipleri, etkinlik filmleri ya da dijital reklam odaklı çekimler planlamaktadır. Düzenlenecek etkinliğe özel olarak web site ve sosyal medya çalışmaları hizmetleri de sunan firmamız; bu hizmetler kapsamında etkinlik mottosunun belirlenmesi, etkinlik dekorların tasarımının yapılması ve 3 boyutlu sahne çizimlerinin yapılması gibi hizmetler de sunmaktadır.

Teknik Ekip

Organizasyon hizmetleri, profesyonel düzeyde ve profesyonel bir teknik ekip ile sunulması gereken hizmetlerin başında gelir. Bu konuda son derece bilinçli bir tutum sergileyen firmamız, sizlere alanında uzman ve tecrübeli ekip ile hizmetlerini sunar.

Ses, ışık, truss kurulumu ve dijital çalışmalar gibi profesyonel hizmetlerin yanı sıra sanatçı menajerliği gibi hizmetler de sunan FA Organizasyon firmamız; tamamen işinin ehli olan profesyoneller ile çalışır. Bu doğrultuda firmamızın teknik ekibi içerisinde operasyon sorumlusu, ses ve ışık mühendisi gibi birçok profesyonel yer alır.

Dolayısıyla da tüm özel günlerinizi bize gönül rahatlığı ile emanet edebilir, arkanıza yaslanarak özel günlerinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sahne Tasarımları ve Çizimi

Düzenlemek istediğiniz etkinlik türü ne olursa olsun o teknik ekibimiz tarafından o etkinliğe özel sahne tasarımları ve çizimi etkinlik öncesinde yapılır. Sahne çizimi, podyumun olması gereken yükseklik, sahnenin hangi noktaya kurulacağı, eğer kurumsal bir etkinlik ise dekor ve kurumsal sahne tasarımları ve tüm ışık düzenlemeleri planlanır. Ses ışık ve sahne sistemlerinin birbiri ile uyumlu şekilde tasarlanması önemlidir.

Tüm bu aşamalar, uygulama ve kurulum öncesinde uzmanlarımız tarafından kağıt üzerinde ve dijital ortamda planlanır ve böylece uygulama sırasında oluşabilecek tüm sorunlar önlenmiş olur. Sahnede kötü görünecek noktaların kumaş ve benzeri gibi materyaller ile kaplanması başta olmak üzere ses, ışık ve sahne sistemleri arasında bir bütünlük oluşturulması gibi tüm detaylar böylece planlanır ve uygulamaya hazır hale gelir.

Tüm bu detaylar her etkinlik türü için önemli ve profesyonel düzeyde olan detaylardır. Gerek kurumsal etkinliklerde gerekse festival ve konser gibi etkinliklerde büyük önem taşır. Hatta festival ve konser gibi organizasyonlarda hem sanatçılar hem de izleyenler için önemli detaylar arasında yer alır.

Sizler de etkinlik organizasyonlarınızı uzun süre akıllara kazımak istiyorsanız farklı ve profesyonel deneyimler için hemen FA Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin için ses ışık ve sahne sistemleri de dahil olmak üzere etkinliğin tüm alanları ile ilgilenebilir.z

FA Organizasyon YouTube kanalı üzerinden tüm organizasyon ve etkinlik videolarımıza ulaşabilir ya da bizimle iletişime geçerek ses ışık ve sahne sistemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.