Kurumsal Organizasyon

Kurumsal organizasyon, çeşitli kurum ve kuruluşların hem kurum içinde hem de dışa dönük olarak düzenlediği etkinlikleri ifade eder. Kurum içi etkinlikler ile genellikle kurum çalışanlarının iş dışında birlikte vakit geçirmesi ve motive edilmesi amaçlanır.

Kurum ve kuruluşlar müşterilerine veya diğer kurumlara dönük etkinlikler de düzenleyebilirler. Açılışlar, konferanslar ve dijital etkinlikler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bu etkinliklerde markanın en iyi şekilde tanıtılması organizasyonun önemli bir parçasıdır.

FA Organizasyon her türlü kurumsal etkinlik için organizasyon hizmeti sunmaktadır.

 

Kurumsal Organizasyon Nedir?

Kurumsal organizasyon, şirketlerin çalışanları, iş ortakları, müşteriler ve potansiyel müşterilerle bir araya geldiği etkinliklerdir. Örneğin, toplantılar, davetler, açılışlar, kurum içi sosyal etkinlikler sıkça yapılan kurumsal organizasyonlardandır.

 

Kurumsal Organizasyon Aşamaları

Kurumsal organizasyonun ilk aşaması kurum tarafından ne tür bir etkinliğin, hangi amaçla ve kimler için yapılacağının belirlenmesidir. Bu noktalarda mutabakat sağlanmasının ardından ilgili kurum bir organizasyon şirketi ile iletişime geçer ve etkinliğin organizasyonuna geçilir.

Kurum, çalışanların moral ve motivasyonunu artırmak için bir etkinlik düzenlemeye karar verdi. Şirket, çeşitli etkinlik önerileri sunar. Örneğin, piknik veya yemek etkinliği önerilebilir.

 

Kurum kendisine en uygun etkinlik türünü seçtikten sonra organizasyon şirketine bildirir ve etkinliğin organizasyonuna geçilir. Kurumun istek ve beklentilerini açıkça belirtmesi, organizasyonun beklentileri karşılaması için önemlidir.

İyi bir organizasyon tüm aşamalarda kurum ve organizasyon şirketi arasından çok açık bir iletişim gerektirir. Kurumun istekleri dikkate alınır ve etkinlik günü kurumun isteklerini karşılayan bir etkinlik yapılır.

 

Kurumsal Organizasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kurumsal organizasyonların ve etkinliklerin birçok farklı çeşidi vardır. 

  • Piknikler
  • Yürüyüşler
  • Yemek organizasyonları

Bu çalışanların birbirini daha iyi tanımasını ve dolayısıyla, iş ortamına dönüldüğünde birlikte daha verimli çalışmalarını sağlar. Şirketin çalışanlarına sosyal etkinlikler sunması ve onları dahil etmesi, motivasyonu ve aidiyeti artırır.

Farklı şehirlerdeki şirketler, çalışanların bir araya geldiği büyük toplantılar düzenlemektedir. Bu etkinlikler konaklama ve seyahat gibi konular da içereceğinden organizasyonu daha güç olabilmektedir. Ancak, organizasyon firmalarının desteği ile kurumlar hem markalarına yakışan hem de oldukça verimli geçen etkinlikler düzenleyebilirler.

Kurumsal organizasyon çeşitleri elbette ki kurum içi etkinliklerle sınırlı değildir. Yeni ürünler ve hizmetler tanıtılırken davetler, etkinlikler ve konferanslar düzenlenir. Etkinliklerin iyi planlanması ve markanın iyi temsil edilmesi için iyi bir organizasyon şirketiyle çalışmak önemlidir.

 

Kurumsal Açılış Organizasyonu

Kurumlar yeni bayi ve şubeler açtığında, kurumsal açılış organizasyonu düzenleyerek başarılarını kutlar ve halka yeni oluşumu tanıtır. Çoğu zaman bu açılış etkinlikleri yeni açılan bayi veya şubenin başarısında büyük önem taşımaktadır. Kurumsal açılış organizasyonunda dikkat edilmesi gereken temel unsurlar, markanın doğru ve etkili tanıtılması ve doğru müşterilerin hedeflenmesidir.

 

FA Organizasyon, kurumsal organizasyonlara hizmet verir ve en iyi etkinliklerin düzenlenmesine yardımcı olur.

 

Kurumsal Dijital Etkinlikler (Virtual)

Özellikle son yıllardaki gelişmeler ışığında dijital etkinlikler de en az fiziki etkinlikler kadar önemli olmaya başlamıştır. Kurumsal dijital etkinlik örnekleri, internet ortamında gerçekleşen toplantılar, konferanslar, eğitimler ve sosyal etkinliklerdir. Bu etkinliklerin avantajı yer kısıtlaması olmadan yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda katılımcının bir araya gelebilmesidir.

Ancak, dijital etkinliklerin bazı zorlukları da vardır. Bunların başında teknik gereklilikler gelir. Dijital bir kurumsal etkinliğin başarısı teknik altyapının ne kadar iyi çalıştığı ile doğrudan ilgilidir.

 

Kurumsal Etkinlik Yönetimi ve Organizasyon

Kurumsal etkinlik yönetimi ve organizasyon, bir etkinliğin baştan sona her adım ve aşamasının bütünsel olarak yönetilmesini ifade eder. Bütüncül bir etkinlik yönetimi A’dan Z’ye kusursuz bir organizasyon yapılmasını sağlar. Kurumsal etkinlik yönetiminin zor tarafları olduğundan, kurumların bu alanda uzman kişilere danışması tavsiye edilir.

 

Sahne planlama ve etkinlik yönetimi

 

Kurumsal etkinlikler, çalışanlar, iş ortakları ve müşterilerle ilişkileri düzenler, verimliliği artırır ve marka değerini yükseltir. İyi bir kurumsal etkinlik, kurum için çok değerli kazanımlar sağlayabilir.

 

Kurumsal Etkinlik Fikirleri

Kurum ve kuruluşların, çalışanlarını, iş ortaklarını ve müşterilerini bir araya getirebileceği oldukça fazla sayıda etkinlik vardır. Bunlardan bir tanesi şirket piknikleridir. Güzel havalarda doğayla buluşmak ve stresten uzaklaşmak için piknik yapmak iyi bir seçenektir.

Kurumsal etkinlik dendiğinde yapılabilecek pek çok şey vardır. Örnek olarak piknikler onlardan biridir. Kurumsal piknikler, çalışanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek, ekip ruhunu artırmak ve rahat bir ortamda keyifli zaman geçirmek için harika bir fırsattır.

Kurumsal etkinlik organizasyon hizmeti almak bunu daha planlı ve özel hale getirmeye yardımcı olur. Örnek olarak Pikniğinize bir tema ekleyerek katılımcıları daha fazla heyecanlandırabilirsiniz. Tema seçenekleri arasında renk temalı piknik, retro piknik gibi seçenekler yapılabilir.

Haricen çalışanların aileleriyle birlikte katılabileceği bir etkinlik düzenleyerek iş ve aile hayatını dengelemeye yönelik destek sağlayabilirsiniz. Oyunlar, yarışmalar ve aile dostu etkinliklerle dolu bir gün planlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yürüyüşler ve yemek organizasyonları da aynı şekilde firmalara göre özel bir şekilde yapılabilmektedir.

Örneğin canlı müzik, stand-up gösterileri veya diğer eğlenceli etkinliklerle birleştirilmiş bir yemek organizasyonu düzenleyerek, katılımcılara keyifli bir gece yaşatabilirsiniz. Kurumsal etkinlik organizasyon bu süreçte ne yapabileceğiniz konusunda yardım eder.

 

 

Kurumsal Dijital Ajans ve Reklam Çekimleri

Etkinliklerin yanı sıra reklam faaliyetlerinin de kurumların tanıtımında ve müşteri portfolyosunun geliştirilmesindeki rolü göz ardı edilmemelidir. Kurumsal organizasyon örneklerinden biri de kurumsal dijital ajans ve reklam çekimleridir.

Bu etkinliklerin sorunsuzca gerçekleşmesi, çekimlerin planlanan sürede tamamlanması ve en iyi sonucun alınmasını sağlayacaktır.

YouTube kanalımızda yer alan kurumsal etkinlik oynatma listemizden tüm kurumsal organizasyon videolarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Kurumsal Organizasyon Firmaları

Birçok farklı kurumsal organizasyon firması bulunmaktadır. Bazıları düğün, nişan gibi etkinliklerde uzmanlaşırken, bazıları da kurumsal etkinliklerde faaliyet gösterir.

Kurumsal etkinlik düzenlemek isteyen kurumlar, uzman organizasyon firmalarıyla iletişime geçmelidir.

istanbul organizasyon

 

Kurumsal Organizasyon Şirketleri Ne Kolaylıklar Sağlar?

Eğer işletme ya da firma olarak çalışanlarınıza aranızdaki bağı kuvvetlendirmek istiyorsanız organizasyonlar oldukça önemlidir. Profesyonel olarak hizmet veren kurumsal organizasyon bu konuda şu gibi konularda sizlere yardımcı olmaktadır:

  • Organizasyon şirketleri genellikle deneyimli profesyonellerden oluşur ve etkinlik planlama konusunda uzmanlaşmıştır.
  • Profesyonel organizasyon şirketleri etkinliğin başından sonuna kadar olan süreci düzenleyerek ve yöneterek zaman tasarrufu sağlar.
  • Organizasyon sürecindeki tüm detaylarla ilgilenir.
  • Uzman organizasyon şirketleri, etkinlikleriniz için yaratıcı fikirler ve konseptler sunabilir.
  • Kurumsal organizasyon şirketleri, bütçe planlamasında yardımcı olabilir ve maliyetleri kontrol altında tutarak en iyi değeri elde etmenize yardımcı olabilir.
  • Etkinlik planlama süreci oldukça karmaşık olabilir. Organizasyon şirketleri müşterinin üzerindeki stresi azaltarak etkinlikleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olabilir.
  • Bu şirketler genellikle sektörde geniş bir tedarikçi ağına sahiptir. 

Bu gibi yönleri ile organizasyon yapma düşüncesi olan firma ve işletmeler, kurumsal organizasyon şirketleri ile çalışırsa en iyi sonuçları alabilir.

 

Profesyonel Kurumsal Etkinlik Organizasyon için İletişime Geçin!

alternatif etkinlikler

 

Başarılı bir kurumsal organizasyon yapmak için başarılı bir organizasyon firması ile iletişime geçmek en büyük gereksinimdir. Kurumsal organizasyon şirketleri arasında Fa Organizasyon sahip olduğu ilerici görüşü, zengin hayal gücü ile size ne gibi çalışmalar yapabileceğiniz konusunda yardımcı olmaktadır. Bunlar hakkında fikir almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.