Ahmet Özhan

Ahmet Özhan

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Ahmet Özhan’ın kısa özgeçmişi

Ahmet Özhan, Türk sanat müziğinin önemli ve oldukça değerli isimleri arasında yer almaktadır. Kariyeri ve tüm sanat hayatı boyunca pek çok albüm ve beste yapmış olan Türk sanat camiasının öne çıkan isimlerinden Ahmet Özhan; aynı zamanda kariyerine oyunculukla da yer vermiştir.

Ahmet Özhan 1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı’na kabul edilmiştir. Konservatuardan hocası ve âile dostları olan Recep Birgit, kendisinin ilgi ve alakasını fark ederek, kariyerine Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne de devam etmesini tavsiye etmiştir. Böylelikle İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun olarak yolculuğuna devam etmiştir.

Sanat yolculuğunda profesyonel adım olarak kayda geçen ilk çalışması; 1968 yılında İstanbul’un Bebek semtindeki Bebek Belediye Gazinosu’nda sahneye çıkması olmuştur. Bunun akabinde 1970’li ve 1980’li yıllar boyunca ünü tüm Türkiye tarafından bilinerek popüler Türk müziği yorumcusu olarak tanınır hale gelmiştir. Bununla kalmayarak plak ve ses sanatçılığının yanı sıra sinema filmleri, televizyon dizileri ve radyo çalışmaları ile çeşitli televizyon kanallarının müzik programlarında solist ve sunucu olarak kariyerinde yükselişe geçmiştir.

Tasavvuf musikisine daha fazla yönelmesi ile birlikte sıklıkla klasik ve tasavvuf müziği konserlerine katılmaya devam etmiştir. Hatta, dünyanın en önemli müzik etkinliklerinde de katılımcı olarak kendini kanıtlamıştır. Ahmet Özhan, 1980 yılı itibariyle emekliliğine kadar Mevlânâ Celâleddîn-î Rûmî’yi anmak için Konya’da gerçekleştirilmekte olan Şeb-î Arûs törenlerine de solist olarak da katılımlarını göstermiştir.

 

Ahmet Özhan Konser Etkinlikleri

Sanatçı menajerliği ve sanatçı etkinliklerini 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimimiz ile birlikte en başarılı ve kusursuz şekilde sürdürmekteyiz. FA Organizasyon olarak bizler; planlamakta olduğunuz festival konser lansman açılış gibi daha pek çok etkinlikleriniz için çok sevdiğiniz sanatçılar ile sizleri buluşturmaktayız.

Ahmet Özhan gibi Türk müziğine kattığı yenilik ve destekler ile daha pek çok değerli sanatçılarımızı özel günlerinizde konuk etmek istiyorsanız vakit kaybetmeden sağ organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Ahmet Özhan Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.