Ajda Pekkan

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan ilk gençlik döneminden itibaren içinde barındırmakta olduğu yıldız ışığı sayesinde daha lise dönemindeyken, Ses dergisinin açmış olduğu yarışmada birinci olunca okulu bırakmıştır.

Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, kardeşi Semiramis‘in de desteğiyle 1962 yılında dönemin en popüler gece klubü Çatı‘nın sahibi olan İlham Gencer‘e ulaşmıştır. Ve burada ilk ses ve sahne deneyimlerini kazanmaya başlamıştır. 1963 yılında bir aile dostlarının yönlendirmesi ile Ses dergisinin, sinemaya yeni yüzler kazandırmak amacıyla açtığı kapak yıldızı yarışmasına katıldı. Burada birinci seçilen Ajda Pekkan’ın profesyonel kariyeri böylece sağlam bir şekilde başlamıştır. Akabinde Yeşilçam’ın gözde sanatçılarından biri olan Ajda Pekkan; beyaz perde ile yetinmeyip asıl hedefi olan müzik kariyerine odaklanmaya devam etmiştir.

Dünyanın pek çok ünlü sanatçılarının eserlerini aranjman tarzında seslendirerek yavaş yavaş ismini duyurmaya başlamıştır. Ajda Pekkan, birkaç plak denemesinin ardından, 1968 yılında çıkardığı “İki Yabancı” 45’liği ile aranjman dalında on binlerce plak satarak satış rekoru kırmıştır. Bu ani yükseliş ile yurtdışına da sesini duyurmuş olan Pekkan; yurtdışından da pek çok sanat etkinlikleri için davetler almıştır. Başlıca, Atina’daki Uluslarası Apollonia Müzik Festivali, Barcelona’daki Akdeniz Şarkıları Festivali, Avrupa´nın ünlü müzikholü Olympia’da konseri, Fransız şarkıcısı Enrico Macias‘la seri konserler vermesi, 2000 yılında Monaco’da Monte Carlo Sporting D’été müzikholünde dünyaca ünlü sanatçılarla birlikte sahne alması gibi Türkiye’yi gururlandıran pek çok başarısı bulunmaktadır.

Ajda Pekkan Alternatif Organizasyonlar

Türkiye ile sınırlı kalmayıp tüm dünyada turnelere çıkmakta olan Ajda Pekkan, Süperstar unvanının hakkını halen günümüzde de vermeye devam etmektedir. Gerek markaların reklam yüzü gerek açılışların vazgeçilmez ismi olması sebebiyle Pekkan, daha pek çok alternatif etkinliklerin gözdesi konumundadır. 

Türk sanat camiasının başta gelen değerli isimlerinden olan Ajda Pekkan’ın sanatçı menajerliğini ve sanatçı booking hizmetini sağlıyor olmaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Sizler de festival konser açılış lansman gibi önemli etkinlikleriniz için profesyonel organizasyon şirketi olan Fa Organizasyon ile iletişime geçerek; Ajda Pekkan gibi daha pek çok değerli isme özel organizasyon etkinliklerinizde yer verebilirsiniz.

Ajda Pekkan Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.