Dolapdere Big Gang

Dolapdere Big Gang

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Dolapdere Big Gang’ın kısa özgeçmişi

Birbirine zıt gibi görünen doğu ve batı eğlence anlayışlarını bir araya getirerek, milenyumun ilk 10 yıllık zaman diliminin en dikkat çekici projelerinden biri olduğu ifade edilen Dolapdere Big Gang, 2006 yılının Aralık ayında Gökay Süngü’nün müzik direktörlüğünde ilk stüdyo albümleri “Local Strangers”’ı yayınladı. Dünyaca ünlü pop ve rock şarkılarını Türk sazlarıyla alaturka bir tarzda yorumlayarak müzik piyasasına farklı bir giriş yapan grup bu albümden “English Man In New York” ve “Can’t Take My Eyes of You” şarkılarına klip çekti. “Local Strangers” albümünün başarısı satış rakamlarına da yansıdı ve tüm albümler toplamda 1.000.000’a yakın kopya sattı.

Grup, 2007 yılında 2. Stüdyo albümleri “Just Feel” i yayınladı. “Just Feel” albümünün ilk single’ı “Give Me Hope Jo’anna” klibinin de aldığı büyük beğeni ile müzik listelerinin ilk sıralarında yer buldu. Albümde Işın Karaca “Final Countdown”u, Teoman da “A Drinking Song”u seslendirdi. Ayrıca ilk kez kendi besteleri olan “Oh Life” şarkısına da yer verildi. Albümün ikinci klip şarkısı “Don’t Let Me Be Misunderstood” oldu.

2008-2009 yıllarında bir yandan 3. albümün hazırlıkları devam ederken bir yandan da canlı konser performanslarına devam eden grup 2010 yılının Mayıs ayında 3. Stüdyo albümleri “Art-İst”i yayımladı. Bu albümde Hüsnü Şenlendirici ve Ercan Irmak gibi usta müzisyenlerinin Doğu cephesindeki paha biçilmez değerlerinin yanı sıra, İngiliz kızlar topluluğu Candrock’, İsralli şarkıcı Sharone Eliya ve seksenlerin ikonu Boy George’un eşlik ettiği şarkılar da yer aldı.Klip’te kıpır kıpır haliyle albümde başı çeken şarkılardan biri olan “BEGGIN”e geldi.

Müzik persfektifi geniş,yaşları çok genç,hepsi kendi enstrumanlarında ülkede başı çeken sanatçılar topluluğu Dolapdere Big Gang,kendi yalın akustik ruhuna,Türkiye’deki önemli Dj’lerin digital seslerle renk kattığı 2011 Dolapdere Big Gang Remixes albümünü de yayımlayarak bir sonraki albüm için müzik yelpazelerinin sınırının olmadığını bir kez daha kanıtladı.

Son olarak 2017 Nisan ayında sesiyle namını tüm Dünya’ya duyurmuş LİNET ile yaptıkları “Chandelier” düzenlemesi GLOBAL ITUNES LIST’te 2. sıraya kadar yükseldi.

Yurtdışında 100’e yakın konser vermiş olan Dolapdere Big Gang; 2008 yılında profesyonel çapta en ünlü dünya müziği buluşması olan “Womex” (World Music Expo) nun Fransa’daki karşılığı “Babel Med Music” Forumunda ve yine aynı yıl “Bonn Bianlin”de headliner olarak sahne aldı. 2009 ‘da Japonya’nın Kyoto kentinde düzenlenen “Asia, Arabia, Africa, Entertaiment Ininitiative Konferansın”da konuşmacı olarak yer alan grup ayrıca 2009 Güney Afrika’da Dünya Turizm Kongresi,2009 İstanbul’da Dünya Basın Kongresi,G.Kore’de 2012 EXPO fuarı,Almanya,İtalya,İspanya, Fas, Dubai, Makedonya’da ulusal radio ve televizyon müzik fesivalleri headliner grubu olarak konser vermekle birlikte yurt dışında Türk sazlarını ve kültürünü yurtdışına tanıtma konusunda öncü sanatçılar arasında yerini aldı.

6 yılda 500’ün üzerinde konser veren grup heyecan verici yeni projelerle müzik yolculuğuna devam ediyor.

 

Dolapdere Big Gang

  • Emir Yeşil – Vokal
  • Gökay Süngü – Müzik Yönetmeni, Piyano & Klavye
  • Elcil Gürel – Bas Gitar
  • Mustafa Olgan – Kanun
  • Yusuf Çalkan – Keman & Ud
  • Aykut Sütoğlu – Klarnet & Trompet & Sax
  • Ömer Arslan – Davul & Perküsyon
  • Hüseyin Ceylan – Perküsyon (Bas Darbuka,Tiz Darbuka,Efektler

Dolapdere Big Bang Hakkında

Dolapdere Big Bang Biyografi

Dolapdere Big Bang Kimdir?

Dolapdere Big Bang Grubu

Dolapdere Big Bang Menajeri

Dolapdere Big Gang Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.