Ekin Uzunlar

Ekin Uzunlar

Kimdir?

Ekin Uzunlar, 21 Ağustos 1991 yılında doğdmuştur. Müzisyen, şarkıcı ve kemençe ustası olarak bilinmektedir. Kemençe çalmadaki başarısından ötürü Sihirli Parmaklar unvanı ile de anılmaktadır. Çok küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgisi olduğu bilinen sanatçı, müzik hayatına tahtaları birbirine vurarak ve sürterek çıkarttığı sesler ile başlamıştır. Ailesinin de bu ilgiyi fark etmesi üzerine, dayısının yardımıyla kemençe çalmaya yönelmiştir. Böylece, 8 yaşında tam anlamıyla enstrüman çalmaya başlamıştır.

Lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Müzik kariyerine ek olarak, Tepenin Uşakları filminde (2013) rol almıştır.

Günümüzde, kendine has tarzıyla çok hızlı bir şekilde popülerlik kazanan sanatçı, Karadeniz’e has ezgileri, batı müziği ile sentezleyerek pek çok kişinin de beğenisini almıştır. Ekin Uzunlar, yenilikçi parçalar yapması, ünlü sanatçılar ile birlikte yer aldığı projeler ve aynı zamanda yaptığı film müzikleri ile bilinmektedir.

Apolas Lermi, Resul Dindar gibi Karadeniz’in saygı duyulan sanatçıları ile ortak sahnelerde müzik yapmış ve aynı zamanda, Teona adındaki grupta da kemençe sanatçısı olarak yer almıştır.

Kemençesi ile Jazz performansları yapmak gibi sıra dışı yorumları dışında, Mustafa Ceceli, Sinan Akçıl gibi sevilen isimlerin de şarkılarında yine kemençesi ile yer almıştır.

Kaç Yaşında?

1991 yılında doğan Ekin Uzunlar, günümüzde 31 yaşındadır. 20’li yaşlarından itibaren adını duyuran sanatçı 30’lu yaşlarında da birçok yeni projeye imza atacak gibi gözüküyor.

Nereli?

Ekin Uzunlar İstanbul’da doğmuştur fakat baba tarafı Arnavut kökenli, anne tarafı ise Trabzon Çaykaralıdır.

Albümleri

Ekin Uzunlar’ın albümleri; Ciğerim Yanıyor, Geliyorum Yar, Zindan, Üç Günlük Dünya, Hüznün Gemileri ve En Büyük Günahımsın’dır.

Şarkıları

Tekli şarkıları, albümlerinden neredeyse daha fazla getiren sanatçının sevilerek dinlenen bir sürü single’ı vardır.

En çok bilinen ve dinlenen teklileri arasında Sır (2012), Rüzgâr (2013), Çaykara Dağları (2013), Sensiz Geceler (2014), Alışamadı Gönlüm (2016), Duy Sesimi (2016), Hediye (2017) ve Son Bir Kez (2018) şarkıları yer almaktadır.

Ayrıca, Sümela’nın Şifresi (2011) ve Bizim Hikâye (2015) filmlerinin soundtracklerine de kemençesi ile renk katmıştır.

Konser

FA Organizasyon olarak, yıllardır edindiğimiz tecrübeden yararlanarak akılda kalıcı etkinlik, konser ve festival organizasyonları düzenlemekteyiz. Ekin Uzunlar konser ve etkinlik organizasyonu ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları

Ekin Uzunlar sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Video ve Fotoğrafları

Video: Ekin Uzunlar

Ekin Uzunlar Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.