Fuat Saka

Fuat Saka

Fuat Saka, 1952 yılında Kasımpaşa, İstanbul’da doğdu. Trabzon’un Sotka Mahallesi’nde büyüdü.[1] Anne tarafı, Kars’tan Akçaabat’a göç etmiştir ve Gürcü asıllıdır; baba tarafından ise Batum’dan Trabzon’a göç etmiş bir aileye mensuptur.[1] Babası bir yaylı tambur ustası olan Saka’nın müziğe ilgisi çocukluk yıllarında başladı.[3] Bu yıllarda akordiyon dersleri aldı.[4] Trabzon yıllarında; KTÜ müzik bölümü öğrencileriyle yerel bir radyo olan Boztepe FM’de programlar yaptı. Bu programlar onun batı müziğine ilgi duymasını sağladı.

Saka Trabzon’dan ayrılıp İstanbul’da Eğitim Endüstrisine kaydoldu ve burada resim dersleri aldı.[5] Bu yıllarda birçok beste yaptı ve Edip Akbayram ve Selda Bağcan gibi şarkıcıların konserlerinden önce küçük gösteriler yaptı.[5] Daha sonra albüm çalışmaları yaparken siyasi sorunlardan dolayı yurt dışına çıktı, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde müzik eğitimi aldı.[2] İlk albümünü 1982 yılında “Yıkılır Zulmün Son Kaleleri” adıyla çıkardı.[5] Bir yıl sonra da “Ayrılık Türküsü” albümünü, ardından da “Kerem Gibi (Nazım Hikmet Şiirleri)” albümünü 1984 yılında çıkardı.[5]

Fuat Saka Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.