Organizasyon Rehberi

Organizasyon Rehberi

Organizasyon firmaları genellikle büyük ölçekli şirket toplantılarını ve özel etkinlikleri planlamak ve yürütmek için çalışır. Düğünler ve konserler organizasyon uzmanlarının çalıştığı asıl alanlar olarak bilinse de spor etkinlikleri, toplantılar ve büyük partiler de organizasyon hizmetlerinden yararlanılabilecek olaylardır.

Devlet kurumları, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, dernekler ve şirketler, önemli etkinlikleri ve toplantıları koordine etmek için organizasyon şirketlerine danışmaktadır.

Organizasyon Nedir? Ne Demektir?

Organizasyon nedir? Organizasyon, konferans, düğün, toplantı gibi etkinlikler öncesinde ve esnasında tüm lojistiği ve işleyişi denetlemeyi içerir. Organizasyon yönetimi, personel yönetimi, finans, tedarikçi ilişkileri, satın alma operasyonları gibi pek çok farklı faktörün bir araya gelmesinden oluşur.

Etkinlik planlama konusunda sunulan hizmetler çeşitli ve sayısızdır. Üniversite festivalleri, lansmanlar, fuar organizasyonları, sanatçı etkinlikleri, bahar şenlikleri, devlet veya konsolosluk etkinlikleri, gala gecesi, bayi toplantısı, kongre, kep törenleri, milli bayram etkinlikleri ve yılbaşı ve yeni yıl organizasyonları gibi farklı temalar ve günlerde eşsiz etkinlikler düzenlemek mümkündür.

Organizasyon Malzemeleri

Başarılı, katma değerli ve iz bırakacak organizasyon ve etkinlik yönetimi için pek çok farklı ekipmanın ve deneyimli ekibin doğru şekilde bir araya getirilmesini gerektirir. Her etkinlik benzersiz olsa da her sürecin sorunsuz işlemesi için her zaman gerekli olacak belirli ekipman türleri vardır.

Bunlardan bazıları ses ve ışık sistemleri, çiçek süslemeleri, sahne, etkinliğe özel hazırlanmış görseller, masalar ve organizasyon ekipmanları, tasarımlar ve video fotoğraf çekimleri ve orkestra müzik gruplarıdır.

Başta malzemelerin çokluğu, çeşitliliği ve operasyon yoğunluğu kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, çiçek, dekorlar, organizasyon ekipmanları, ses ve ışık malzemeleri, fotoğraf ve video çekimleri, tasarım hizmetleri gibi konularda organizasyon firmalarından etkinlik yönetim desteği alınarak yapılması; ekipman çeşitliliği, farklı fikirler ve donanımlı ekip planlaması ile organizasyon yönetimini kolaylaştırabilmektedir.

Nişan Organizasyonu

Eskiden nişan organizasyonları, genellikle, aileler tarafından düzenlenir ve evde küçük bir törenle gerçekleştirilirdi. Ancak, günümüzde, nişan organizasyonlarını farklı mekanlarda, farklı temalarda ve farklı boyutlarda yapmak mümkündür.

İster bahçede olsun ister kapalı bir mekânda, nişan organizasyonunuz için profesyonel hizmet almak hem davetlileri hem de sizi mutlu eder ve en önemlisi, gönül rahatlığıyla bu önemli günün tadını çıkarabilirsiniz.

Nişan Organizasyon Fiyatları

Nişan organizasyon fiyatları farklı etkenlere göre farklılık göstermektedir. Organizasyonun yer alacağı mekân, kaç kişilik bir organizasyon olduğu, orkestra grubu, fotoğraf ve video çekimleri, yemek seçimleri bu etkenlerden bazılarıdır.

Hayalinizdeki organizasyon için fiyatları öğrenmek ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nişan Organizasyon Malzemeleri

İhtiyacınız olan nişan organizasyon malzemeleri, hayalinizdeki plana göre değişecektir. Buna rağmen, aşağı yukarı her nişan organizasyonunda nişan masası, pasta, nişan tepsisi, masa için süslemeler ve dekor, şık ışıklandırma ve çiçekler bulunmaktadır.

Düğün Organizasyon

Düğün organizasyonlarında asıl önemli olan, günün sonunda, konukların, aile üyeleriyle birlikte keyif aldıkları, farklılıkların yaşandığı ve herkesin aklında kalan bir etkinlik düzenlemektir. Gelin, damat ve aileler için önemli olan düğün gününün sorunsuz ve stressiz geçmesi çok önemlidir.

Bu nedenle, mekânı dekore etmekten ve konukları yönetmekten yemek çeşitleri ve müziğe kadar her şey, profesyonel bir düğün organizasyon şirketleri tarafından yönetilebilir. Böylece, düğün süslemelerinde dikkat edilecek unsurları, düğün sanatçı seçimlerinden dikkat edilecek durumlar gibi yoğun emeğinizi isteyen konularla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Düğün Organizasyon Fiyatları

Düğün fiyatlandırması, diğer organizasyonlarda da olduğu gibi seçilen düğün orkestrasından, masa süslemelerine kadar yapılan tercihlere bağlı olarak değişebilir.

Düğün Organizasyon Malzemeleri

Düğün organizasyon malzemeleri seçerken profesyonel bir planlama şirketi ile çalışmanın avantajları vardır. İyi bir organizasyon planlamacısı ile çalıştığınız takdirde malzemeleriniz kaliteli olması, birbiri ile uyumu, güncel dekor trendlerine uygunluğu ve fiyatlar gibi konularda endişe etmenize gerek kalmaz.

Dini Düğün Organizasyon

Dini düğün organizasyonu yapmak isteyenler de organizasyon hizmetlerinden yararlanabilir. Sizin ve konukların her ihtiyacını yerine getirmek için uzmanlığımız ve tecrübemizden yararlandığımız gibi, organizasyonun dini gereklilikleri karşılaması için de her detay ile ilgilenmekteyiz.

Çoğu düğün organizasyonunda bulunan pasta kesim merasimleri ve takı töreni gibi klasikleşmiş etkinliklerin yanı sıra, İslami düğün organizasyonlarında Kur’an-ı Kerim tilaveti, semazen gösterileri, ney ve kanun eşliğinde tasavvuf eserleri, ilahiler ve isteğinize göre daha birçok unsur eklenebilmektedir.

Organizasyon Şirketleri

Bulunduğunuz konuma göre İstanbul, Ankara, İzmir fark etmeksizin organizasyon firmaları ile görüşebilir ve aklınızdaki etkinliğin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

FA Organizasyon firması olarak, mekân seçmek ve yer ayırma, tedarikçileri koordine etme, ilgi çekici konuşmacılar veya eğlence seçenekleri ayarlama, ulaşım ve otopark düzenlemesi yapma, gerekli izinleri almak ve uygun sigortaları yaptırma, sağlık ve güvenlik standartlarına uygunluğu sağlama, acil durum planlarını belirleme, etkinlikte kriz ve durum yönetimi yapma, bir güvenlik planı tasarlama ve organizasyon esnasında işleyişi denetleme işlerini sizin için yapmaktayız.

Tüm organizasyon, etkinliğin kapsamına ve tercihlerinize göre şekillendirilebilir.

Sünnet Organizasyonu

Birçok aile sünnet planlaması yaparken organizasyon fikirleri bulmakta zorlanabilir veya hem organizasyon hem de konuklar ile ilgilenirken çocuğunun yeteri kadar yanında olamadığını hissedebilir. Bu nedenle, sünnet düğünü organizasyonu da profesyonel bir organizasyon şirketiyle anlaşarak düzenlenebilmektedir.

Çocuğunuzun sünnetini sizin için düzenlememiz, tüm günü çocuğunuz ile geçirebilmenizi, katılan herkesin ve en önemlisi ailenizin sünnet gününü iyi geçirmesini ve ortak duyguları paylaşabilmesini sağlar.

Sünnet organizasyonlarında, Kur’an-ı Kerim tilaveti, süslemeler, sünnet tahtı, ses ve ışık şovları, mehter performansı ve buna benzer hizmetler yer alabilir.

Açılış Organizasyonu

Açılış organizasyonları, yeni başlangıcı kutlamak, bir yerin açılışını duyurmak ve tanıtımını yapmak için önemlidir.

FA Organizasyon olarak, açılışların hem düzenleyenler hem de katılımcılar için heyecanını anlıyor ve paylaşıyoruz. Bu nedenle, kuruluşumuzdan bu yana pek çok açılış organizasyonunun sorunsuz ve unutulmaz geçmesini sağladık.

Açılış organizasyonlarında orkestra grubu ile açılış yapılması, ışık ve lazer gösterileri, özel bistro ve çiçek dekorları ile alan süslemesi, yemek, ses, ışık ve sahne sistemlerinin kurulumu, fotoğraf, video, drone çekimleri ve kurgu gibi gerekebilecek tüm hizmetleri vermekteyiz. Bunun yanı sıra, influencer, fenomen ve sanatçı katılımları ile açılışı çok büyük kitlelere ulaştırmaktayız.

FA Dijital ekibimiz ise etkinliğin duyuru ve tasarımlarının yapılması ile ilgilenmektedir.

Açılış organizasyonu fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın!

Organizasyon Fiyatları

Organizasyon fiyatlandırmasının nasıl yapıldığı şirketten şirkete değişebilmektedir. Fiyatlandırma için temelde üç farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlar sabit proje ücreti, giderlerin yüzdesi, saatlik ücret ve komisyon oranlarıdır.

Birçok kişi, organizasyon planlamasının ne kadar olacağını en baştan bilmek ister. Sabit proje ücretleri genellikle organizasyon paketlerinde kullanılır ve katılımcı kişi sayısı üzerinden fiyatlandırma değişebilir.

Bazı organizasyon şirketleri, etkinliğin toplam maliyetinin belirli bir yüzdesi üzerinden ücretlendirme yapar. Programın karmaşıklığına ve bir etkinliği planlamak ve yürütmek için gereken süreye bağlı olarak farklılaşabilir.

Bazı müşteriler, organizasyon hizmetleri için saatlik ücret teklif edilmesini ve organizasyon planlamasının ne kadar saatlik çalışma gerektireceğinin hesaplanmasını tercih eder. Sabit proje fiyatlandırması ile benzer görünebilse de ihtiyaç duyulabilecek değişikliklere uyum sağlama konusunda daha fazla esneklik sağlar.

Bunlardan bağımsız olarak, sizin organizasyon tercihleriniz de fiyatları doğrudan etkileyebilmektedir. Örneğin bir kır düğünü ile iç mekân düğünü farklı maliyete sahip olacaktır.

Sizin için en uygun yöntemin seçilmesi için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Festival Organizasyon

Festival organizasyon firmaları en kapsamlı çalışan firmalar arasındadır. Bunun sebebi, festival organizasyonlarında yüzlerce farklı faktörün aynı anda gözetilmesi ve yönetilmesi gerekmesidir.

Festivaller, genellikle, farklı gruplardan ve yaşlardan insanların, popüler sanatçıların, yerel orkestra gruplarının bir araya gelmesi, hatta çeşitli şirketlerin ürün tanıtımları yapması için eşsiz bir fırsattır. Ancak, planlaması ve pazarlama stratejileri doğru planlanmayan festivaller, kişi sayısının fazlalığı ve çeşitliliği sebebiyle ciddi sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle, her türlü festival planınız için bizimle iletişime geçerek uzmanlığımızdan ve sayısız tecrübemizden yararlanabilirsiniz.

Konser Organizasyonu

Konser organizasyonlarının başarılı olabilmesi için yalnızca planlamayı iyi yapmak yetmediği gibi alınması gereken yasal izinler, güvenlik önlemleri, konserin istenen kitleye ulaşması için tanıtım yapılması, bölgeye ve istatistiklere uygun en doğru sanatçı tercihleri, etkinlik alanına göre ses, ışık ve sahne sistem kurulumu, etkinlik öncesi duyuru filmleri ve animasyonları, etkinlik anında katma değerli prodüksiyon hizmeti ve ulusal ve yerel basın desteği, alternatif etkinlikler ile farklılık içeren görsel etkinlikler gibi çok katmanlı bir süreç yürütülmesi gerekir.

Bu alanda, seneler içinde edindiğimiz tecrübe ve bağlantılar sayesinde konser organizasyonunuzu mümkün olan en iyi şekilde düzenleyerek omuzlarınızdaki yükü alabiliriz.

Tercih ettiğiniz müzik türüne göre sanatçılar ile sizin adınıza anlaşabilir, mekân ayarlayabilir, beklenen kişi sayısına göre yemekten eğlenceye tüm detayları özenle planlayabilir ve yasal gereklilikleri de eksiksiz bir şekilde tamamlayabiliriz.

Bunlara ek olarak da konser tanıtımının başarılı olmasını ve hedeflenen kitleye ulaşmasını sağlayarak beklenen katılımın karşılanmasını mümkün kılabiliriz.

Kurumsal Organizasyon

Kurumsal organizasyonlar, bir şirket tarafından çalışanlarına, müşterilerine veya aynı sektördeki paydaşlarına odaklanan bir etkinliktir. Kurumsal organizasyonlar düzenlenmesinin ana sebepleri şunlardır:

  • Şirket tarafından benimsenen çeşitli kavramlar konusunda personeli veya kamu üyelerini eğitmek
  • Çalışanları, çalışmaları için ödüllendirerek motive etmek
  • Müşteriler, çalışanlar veya her ikisi ile birlikte çeşitli şirket hedeflerini kutlamak
  • Şirket içinde önemli bir yapısal değişimi vurgulamak
  • Farklı kuruluşlar arasında iş birliğini ve ağ oluşturmayı teşvik etmek
  • Yeni bir şubenin açılışını duyurmak

Bu tarz organizasyonlarda şirketin profesyonel imajının zedelenmemesi için her şeyin beklenildiği gibi gitmesi şarttır. Bu nedenle, bu alanda uzman şirketlerin desteğini almak gereklidir.

FA Organizasyon olarak, basın toplantıları, bayi toplantıları, road show’lar, motivasyon toplantıları, konferanslar, yurt içi ve yurt dışı teşvik gezileri, heyet gezileri, kongre danışmanlık hizmetleri, sponsorluk yönetimi, prodüksiyon yönetimi, ürün lansmanları, temel atma törenleri, turnuvalar, kokteyller ve temalı etkinlikler gibi pek çok farklı alanda hizmet vermekteyiz.

Sanatçı Menajerliği ve Etkinlikleri

Organizasyon şirketleri, düğün, etkinlik, konser, festival gibi planlama hizmetlerinin yanı sıra sanatçı menajerliği ve etkinlikleri hizmetleri de verebilmektedir. Menajerlik fiyatları, etkinliklerde olduğu gibi birbirinden farklı olabilmektedir.

Doğum günü organizasyonunuz için geniş bir sanatçı yelpazesi sunuyoruz. Sitemizin, sanatçılar bölümünden daha önce çalıştığımız sanatçılara bakabilir ve sorularınız olur ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Alternatif Etkinlikler

Günümüzde, geleneksel etkinlik türlerine ek olarak pek çok alternatif etkinlik imkânı da vardır. Alanımızdaki yenilikleri yakından takip ederek bizimle çalışmak isteyenlere eşsiz deneyimler yaratmayı hedefliyoruz.

Alternatif etkinlik çalışmalarıyla izleyicilere görsel bir şölen sunulmaktadır. Dans ve görsel şovlar, Workshop etkinlikleri, After party konseptleri, oyun parkurları, müzikal gösteriler, takım oyunları, dijital etkinlikler, canlı heykel ve animasyon gösterileri, sosyal medya etkinlikleri, sirk gösterileri, prodüksiyon etkinlikleri gibi pek çok faaliyete ilişkin profesyonel çözümler sunulmaktadır.

Bu tarz görsel etkinlikler ile organizasyon içerisine farklılık ve yaratıcı düşünceler ile katma değer ve eğlence organizasyonu sağlanmaktadır.

Ayrıca, diğer organizasyon uzmanlarından farklı olarak, uçan davullar, pixel poi, beatbox ile opera gösterisi, su davulları ve canlı heykeller gibi tüm katılımcıların aklına kazınacak etkinlikleri planlamanıza dahil etmekteyiz.

Ses, Işık ve Sahne Sistemleri

Organizasyonlarda, ses, ışık ve sahne sistemleri vazgeçilmez bir parçadır. Katılımcıları rahatsız etmeyecek düzende olmasının yanı sıra sanatçı veya sahne alacak performansçının teknik isteklerine göre planlanması, yeterli ekipmana sahip olunması ve benzersiz bir tecrübe yaşamalarını sağlayacak dengeyi bulmak önemlidir. Bunun için tecrübe, üst düzey ekipman ve teknik ve teknolojik anlamda alanında donanımlı ekip gereklidir.

Son teknoloji ekipmanlarımız ve uzman teknisyenlerimiz, organizasyon boyunca yanınızda olur ve her şeyin istediğiniz gibi gitmesini sağlar.

Dijital Hizmetler

Dijital hizmetler, çağımızın önemli ve sürekli olarak gelişen alanlarından biridir. Biz de alanı yakından takip etmekte, yeniliklere hemen adapte olmakta, uzmanlığımızı güncel tutmakta ve dijital hizmet almak isteyen müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız.

Sağladığımız dijital hizmetler virtual studio, hybrid studio, medya prodüksiyon ve canlı yayındır.

Virtual studio: Özellikle, pandemi döneminde pek çok etkinliğin sanala geçmesi ile birlikte virtual studio teknolojileri önem kazanmıştır. Greenbox stüdyomuzda yaptığımız çekimler ile stüdyonun istediğiniz görünümü almasını sağlayabilmekte ve farklı platformlarda canlı yayınlayabilmekteyiz.

Hybrid Studio: Stüdyomuza kurulan led ekranlar ile görsel şovlar ve geçişler ekleyerek tam bir sahne deneyimi sunmaktayız. Çevrim dışı gerçekleştirilen etkinliklerin çevrimiçi ortama aktarılmasında önemli bir yere sahiptir.

Medya Prodüksiyon: Sahne tasarımları, tanıtım filmleri, müzik klipleri veya canlı performanslarda sizin için gerekli işleri halletmekteyiz.

Canlı Yayın: Konser, konferans, tanıtım fark etmeksizin içeriğinizin en yüksek kalitede canlı olarak yayınlanabilmesini sağlamaktayız.

Bunların dışında, fotoğraf ve video çekimler, prodüksiyon hizmetleri gibi konularda da size baştan sona destek olmaktayız.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.