Alya

Alya

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Alya’nın kısa özgeçmişi

Rising Star yarışmasıyla tanınan Alya, zaman zaman özel hayatıyla gündeme geliyor. Alya, Demet Akalın, Gülben Ergen, Fuat Güner, Mustafa Sandal’ın jüri koltuğunda oturduğu Rising Star’da yüzde 92 oyla rekor oy almıştı. İşte, şarkıcı Alya’nın hayatına dair bilgiler…

Alya Aslen Slovenyalı olan bir şarkıcıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olan başarılı şarkıcı ülkemizde ilk kez katıldığı Rising Star isimli şarkı yarışması ile tanınmıştır.

Mimar Sinan Konservatuar mezunu olan Alya, klasik müzik üzerine flüt eğitimi aldı ve 2 sene opera okudu. Hatta Mimar Sinan ile yetinmeyerek tüm dünyaya açılarak kendini olabildiğince geliştirme hedefleri koymuştur.  Böylelikle ABD’ye giderek Amerika’da İngilizce eğitimi almış, diğer bir yandan ilgisini çeken ve etkisi altında kaldığı Los Angeles Film Akademisi’nde Ses Mühendisliği ve Müzik Prodüktörlüğü üzerine burslu eğitim de alarak kendisini geliştirmiştir. Amerika’daki yoğun eğitiminin ve albüm denemelerinin yanı sıra Avrupa’da da pek çok dereceler aldıktan sonra Türkiye’ye döndü. 

Rising Star yarışmasına katılan sanatçı Alya tüm Türkiye’yi kendisine hayran bıraktı. Sahnelerde arkadaşlarının desteği ile kendini kanıtlamaya devam eden sanatçı menajeri ile birlikte sanat camiasında oldukça büyük ve önemli adımlar atmaya başladı. Oyunculuk eğitimi de alan Alya, Cem Yılmaz ile reklam filminde oynadı. Öğretmen Kemal dizisinde rol aldı.

Kariyerindeki en ilginç anlardan biri ise Galatasaray kulübün Türk Telekom Stadyumu’ndaki şampiyonluk kutlamasında sahne alan sürpriz isimlerden birinin de Alya olmasıydı. ‘Kupalara Layıksın Sen Şanlı Galatasaray’ tezahüratını Alya seslendirmiş ve başta Fatih Terim olmak üzere Galatasaray camiası çok beğenmişti.

Alya Sanatçı Etkinlikleri

Albüm ve klip çalışmalarına başarılı şekilde devam etmekte olan güzel pop sanatçısı; günümüzde kariyerine Türkiye’de devam etmektedir.  Alya Şahinler en son yayınlamış olduğu ‘’Gücün Varsa’’ ve ‘’İstanbul Düşüyor’’ isimli şarkı ve klipleri ile tüm müzik severlerden tam not alarak kariyerine son hızla devam etmektedir.

Seslendirdiği farklı tarzlardaki parçalar ile 7’den 70’ her kesimden insanın beğenisini toplamış olan çok yönlü sanatçı Alya’nın booking hizmetlerini taşımakta olan firmamız FA Organizasyon ile iletişime geçerek, organizasyon etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alya Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.