Arif Sağ

Arif Sağ

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Arif Sağ’ın kısa özgeçmişi

Arif Sağ 1945, Aşkale, Erzurum doğumlu, Türk halk müziği sanatçısı, bağlama virtüözü, akademisyen ve eski milletvekilidir. Türk müziğinin usta yorumcusu olması ile birlikte akıllara kazınmış olan değerli sanatçımız; çocukluğundan beri müziğe, sese aşık olması ile kendini tanımlamaktadır. 

Daha henüz 5 yaşında kaval ile, 6 yaşında ise gramafon ve plak ile tanışarak müzikten ve müzik aletlerinden adeta büyülendiğini söylemiştir. Böylelikle ilerleyen yaşlarında yaşadığı Erzurum’dan İstanbul’a gelerek Aksaray Musiki Cemiyeti’ne katılmıştır. Müzik ile git gide daha haşır neşir olan Sağ; 1960 ve 1970’li yılların piyasadaki ve resmi kurumlardaki müzik uygulamalarına ağırlık vermeyi tercih etmiştir. Çeşitli sanatçılara bağlamasıyla eşlik etmesinin yanında, yine bu dönemde bestelerini de pek çok sanatçıya okuttu. Bununla birlikte kendi çalıp okuduğu plakları da vardır. Özgün müzik, arabesk, türkü gibi alanlarda kendini bulmuş olan Sağ; 1976 yılından 1982 yılına kadar İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalışamıştır.

Türk halk müziğinin geniş kitlelere yayılmasında önemli katkı payı olan Arif Sağ Türkiye’nin oldukça değerli ve önemli isimlerinden biridir. Almanya Cumhurbaşkanı’nın desteği ile, 1996 yılında Köln Filarmoni Orkestrası’nda konser vermiş, böylelikle bağlama ve Anadolu müziğinin batıya taşınması ve tanıtılmasında büyük rol sahibi olmuştur. Bununla birlikte 2000 yılında ünlü İspanyol flamenko gitarist Tomatito ile Avrupa’nın 12 şehrinde konser vererek tüm dünyaca tanınan çok önemli bir isim olmuştur.

 

Arif Sağ Sanatçı Menajerliği

Müziğin her yönünde yer almakta olan Arif Sağ; kariyeri boyunca onlarca farklı ödül almıştır. Yayınlamış olduğu sayısız plakları ve albümleri yanı sıra müzik hakkında çıkarmış olduğu çok değerli bir kitabı da bulunmaktadır. 

Dünya çapında pek çok festival ve organizasyona katılım sağlamakta olan Arif Sağ’a sanatçı portföyümüzde yer vermekten gurur duymaktayız. Sizler de daha pek çok değerli isim ile buluşarak unutulmaz bir organizasyon etkinliği planlıyorsanız alanında uzman FA Organizasyon ile vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.

Arif Sağ Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.