Bengü Menajerlik Firması

Bengü

Bengü, Türk pop müziğinin sevilen ve başarılı isimlerinden biridir. Gerçek adı Bengü Erden’dir. 1984 yılında İzmir’de doğmuştur.

 

Bengü Kimdir?

Çocukluğu boyunca müziğe olan ilgisi İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile tanıştığı ilkokul yıllarına dayanır. İzmir’de sahnelenen “Oliver Twist” adlı müzikalde önemli bir rol oynayarak yeteneğini sergiledi. Şan derslerini İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan aldı ve müzikal kariyerine ilk adımlarını attı. 1998’de, Müfit Bayraşa’nın bestesiyle düzenlenen Pop Show ’98 adlı yarışmada 2. oldu ve bu deneyimle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. Akademi İstanbul’da müzik eğitimi alırken üç yıl boyunca Kenan Doğulu’ya vokallik yaptı.

2000 yılında Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu’nun prodüktörlüğünde ilk albümü “Hoş Geldin”i piyasaya sürdü. Ardından 2005 yılında “Bağlasan Durmam” adlı ikinci stüdyo albümü, 2007’de ise “Taktik” adlı üçüncü albümü takip etti. “Korkma Kalbim” şarkısıyla MÜ-YAP Müzik Ödülleri’nde dijital sertifika kazandı ve albümü büyük bir satış başarısı elde etti.

2009’da “İki Melek” albümünü çıkardı ve bu albüm 125.000 kopya satarak Altın Plak ödülü kazandı. Albüm, 2009’un en uzun süre zirvede kalan sanatçılarından biri oldu. 2011’de “Dört Dörtlük” albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı ve “Aşkım” şarkısıyla büyük ilgi gördü. Bengü, Google Zeitgeist raporlarına göre 2011’in en çok aranan şarkıcısı oldu.

2012’de “Anlatacaklarım Var” adlı maxi single’ını yayımladı ve “Yaralı” şarkısı 7 hafta boyunca Resmi Türkiye listesinde bir numarada kaldı. 2013’te “Saygımdan” single’ını piyasaya sürdü ve bu şarkı da büyük başarı elde etti. 2014 yılında düzenlenen 2. Türkiye Müzik Ödülleri’nde “Yaralı” şarkısıyla Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı ödülünü aldı.

2014 yılının Ekim ayında 7. stüdyo albümü olan “İkinci Hal”ü piyasaya sürdü. Albümün çıkış şarkısı “Sahici”, çıktığı hafta Resmi Türkiye listesine üç numaradan giriş yaparak büyük bir başlangıç yaptı. Bengü, 2014’ün en çok zirvede kalan ikinci sanatçısı oldu ve aynı yıl TV’lerde en çok yayınlanan kadın sanatçı unvanını elde etti.

Bengü, 2000’den itibaren pek çok hit şarkıya imza attı ve bugüne kadar sekiz albüm ve altı single yayınladı. Müzik yaşamında yüzlerce adaylık ve birçok ödül kazandı, aralarında Kral TV Video Müzik Ödülleri, Balkan Müzik Ödülleri, MÜYAP Müzik Ödülleri ve TTNET Müzik Ödülleri’nin de bulunduğu prestijli ödüller aldı.

 

 

Müzikal Kariyeri

2000-2005 yılları arasında Bengü, “Hoş Geldin” ve “Bağlasan Durmam” albümleriyle müzik sahnesine adım attı. İlk albümünde Kenan Doğulu, Şehrazat ve Ümit Sayın gibi ünlü isimlerin imzası bulunurken, ikinci albümü için 2005’te “Bağlasan Durmam”ı yayımladı. Bu albümle müzik kariyerinde çıkış yakalayan ünlü şarkıcı, önemli şarkıcılarla çalıştı ve özellikle “Korkma Kalbim” adlı şarkısı ile büyük başarı elde etti.

2007-2008’de “Taktik” ve “Gezegen” albümleriyle zirveye çıkan şarkıcı, özellikle “Korkma Kalbim” şarkısının büyük ilgi görmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Ardından 2008 yazında “Gezegen” albümünü dinleyicilerle buluşturdu ve olumlu eleştiriler aldı.

2009-2010’da “İki Melek” albümüyle müzik listelerinde zirveye yerleşen Bengü, bu albümden çıkan şarkılarla büyük başarı elde etti. “İki Melek” ve “Kocaman Öpüyorum” gibi şarkılar Billboard Türkiye listelerinde 1 numaraya yükseldi.

2011-2012’de “Dört Dörtlük” ve “Anlatacaklarım Var” albümleriyle müzik dünyasında kendinden söz ettiren başarılı isim, özellikle “Aşkım” şarkısıyla büyük beğeni topladı. Ardından “Anlatacaklarım Var” adlı single çalışmasıyla kendi markasını temsil ettiği BNG Müzik’i kurdu ve başarılı bir çıkış yaptı.

2013 yılında “Yaralı” ve “Saygımdan” gibi single’larla başarılı bir çıkış yakalayan Bengü, müzik kariyerindeki başarısını sürdürdü. “Yaralı” şarkısı büyük ilgi görerek Resmi Türkiye listesinde uzun süre zirvede kaldı.

2014-2015 yıllarında “İkinci Hal” albümüyle müzik listelerine damga vuran sanatçı, özellikle “Sahici” ve “İkinci Hal” şarkılarıyla büyük beğeni topladı. Albüm, satış listelerinde üst sıralara yükselerek başarılı bir çıkış yakaladı.

2016’da “Hodri Meydan” ve “Sığamıyorum” gibi teklilerle müzik dünyasında adından söz ettiren Bengü, başarılı çalışmalarına devam etti.

2017’de “Altın Çağ” albümüyle sevenlerinin karşısına çıkan Bengü, “Kuzum”, “Sanki”, “Geçmiş Olsun” ve “Altın Çağ” gibi şarkılarla dinleyicilerin beğenisini kazandı. Ardından 2019’da “Yazık” ve “Günaydın” gibi single’larla müzik kariyerindeki başarısını sürdürdü.

 

Bengü Şarkıları

  • 2000: Hoş Geldin
  • 2005: Bağlasan Durmam
  • 2007: Taktik
  • 2008: Gezegen
  • 2009: İki Melek
  • 2011: Dört Dörtlük
  • 2014: İkinci Hal
  • 2017: Altın Çağ

 

Bengü Menajeri

Bengü’nün menajeri, iletişim numarası ve iş birlikteliklerine dair detaylara +90 (555) 423 13 13 numaralı hat aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bengü’nün ışıltılı sahne görünümü ve etkileyici performanslarının arkasında, onu zirveye taşıyan ve tüm organizasyonlarını yöneten bir ekip var. Bu ekibin başında ise Bengü’nün menajeri, perde arkasındaki kahramanı duruyor.

Bengü’nün menajeri, sadece programını organize etmekten ve randevularını ayarlamakla sorumlu değil. Aynı zamanda bir stratejist, bir danışman ve bir destekçi! Ünlü sanatçının imajını yöneterek marka anlaşmaları ve sponsorluklar için pazarlık yapıyor, basınla ilişkileri koordine ediyor ve her adımda ona rehberlik ediyor.

Bengü Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.