Işın Karaca

Işın Karaca

Işın Karaca, Türk müziğinde son derece başarılı ve aynı zamanda kalbe dokunan şarkılarıyla da son derece sevilen bir isimdir.

Kimdir?

Işın Karaca, 7 Mart 1973 tarihinde Londra’da gözlerini dünyaya açtı. Nüfus kayıtlarında geçen asıl adı Funda Büyükkaraca’dır. Londra’da dünyaya gelen ve ilkokul yıllarında müziğe olan ilgisini fark eden Işın Karaca, Müzikal Tiyatro alanında İngiltere’de eğitim aldı.

19 yaşına geldiğinde evlilik kararı alan Işın Karaca, ilk evliliğini Soner Kıvanç ile yaptı ve bu evlilikten 1993 yılında Erda Kıvanç adında bir oğlu oldu. Sonrasında Soner Kıvanç’tan boşanan sanatçı, aranjörlük yapan Erdem Yörük ile 12 yıl birliktelik yaşadı. Bu birliktelik sırasında 2011 senesinde Mia adında kızı oldu.

Hızlı bir aşk hayatı olan Işın Karaca, 2009’da birliktelik yaşamaya başladığı Sedat Doğan’dan 2010 senesinin Kasım ayında ayrılma kararı aldı. Sonrasında tekrar barışma kararı alan Sedat Doğan ve Işın Karaca, 30 Mayıs 2011’de nikah masasına oturdu. Ancak bu evlilik çok uzun sürmedi ve 2013 yılının Kasım ayında boşanma ile sonuçlandı. Daha sonra ise sanatçı, 28 Aralık 2016’da Tuğrul Odabaş ile nikah masasına oturdu.

Kaç Yaşında?

Işın Karaca, 7 Mart 1973 tarihinde Londra’da doğmuştur ve şuan 49 yaşındadır.

Nereli?

Londra’da dünyaya gelen Işın Karaca, aslen Kıbrıslıdır.

Albümleri

Türk müziğinin başarılı ismi Işın Karaca, “Anadilim Aşk” adlı ilk albümünü 28 Kasım 2001 tarihinde piyasaya çıkardı. Bu albümünde genellikle Sezen Aksu’nun şarkılarına yer veren Işın Karaca, büyük ses getirmeyi başardı.

İkinci albümü olan “Aşk Var” albümünü 19 Aralık 2004 tarihinde çıkaran Işın Karaca, bu albümünde ilk defa kendi bestelerini seslendirdi. Albüm çıkışlarına iki yıl ara veren başarılı sanatçı, 16 Haziran 2006 yılında “Başka 33/3” adlı albümünü çıkardı. Bu albüm çalışmalarında Fettah Can ve Alper Narman gibi başarılı isimlerle çalıştı.

2009 yılında dördünce stüdyo albümü olan “Uyanış” albümünü çıkaran Işın Karaca; bu albümde Erdem Yörük, Sibel Alaş, Erol Temizel ve Zeki Güner gibi isimlerle birlikte çalıştı. 2010 yılına çıkardığı beşinci albüm olan “Arabesque” albümünde ise farklı bir tarz denemesi yapan Işın Karaca, bu albümünde geçmişte okunan ancak unutulmamış arabesk şarkıları okudu.

Şarkıları

Işın Karaca, çıkardığı 5 albümde de şarkılarıyla çıkış yapmayı başardı. 2001 yılında çıkardığı ilk albümünde okuduğu Sezen Aksu şarkılarında “Tutunamadım” ve “Başka Bahar” şarkılarıyla hit olmayı başaran sanatçı, ikinci albümünde ise yine Sezen Aksu’ya ait olan “Yetinmeyi Bilir misin?” ve “Bekleyelim de Görelim” şarkılarıyla başarıyı yakaladı.

2006 yılında çıkardığı üçüncü albümde de başarıyı elde eden güzel sanatçı, “Mandalinalar” şarkısıyla hit sırasına yerleşmeyi başardı. 2010 yılında arabesk şarkılara yer vererek tamamen farklı bir tarz deneyen Işın Karaca, bu albümünde de özellikle Kibariye’nin en sevilen şarkılarından birisi olan “Kim Bilir” ile yükselişine devam etti.

Konser

20 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilerimize profesyonel düzeyde organizasyon hizmetleri sunan bir firma olarak sizleri hayranı olduğunuz Işın Karaca ile kusursuz organizasyonlar ile buluşturuyoruz.

Sosyal Medya Hesapları

Işın Karaca sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Işın Karaca Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.