Nihan Akın

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Nihan Akın’ın kısa özgeçmişi

Nihan Akın ilk olarak 2006 yılında yaptığı  albüm çalışmasıyla dinleyiciyle buluşmuş, albümüne adını veren “Terk-i diyar” ve “Üzgünüm”  diğer adıyla (ben bir kez sevenlerdenim) adlı  şarkılarıyla ‘’en iyi çıkış yapan sanatçı’’  ödülüne layık görülmüştür.

 ‘Başka Biri’ isimli ikinci albümünü de 2009 yılında çıkaran Nihan, 2004 -2005 yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarında öğretmenlik yapmanın yanı sıra, ‘’O Ses Türkiye’’ yarışmasında aralarında irem Derici’nin de bulunduğu bircok yarışmacıya hocalık  ,bir çok albümde de vokal ve okuma koçluğu yapmıştır.     

  Solistliğinin ilk yıllarında kurumsal eğlence sektörünün önde gelen gruplarında solistlik yapmış, böylelikle repertuvarına  İngilizce, Fransızca , İspanyolca , Portekizce, Yunanca,  İtalyanca, Arapça, Rusça,  Japonca ve Hintçe gibi birçok farklı dilde şarkılar da eklemiştir.

   Nihan Akın Türkiye’nin önde gelen seçkin müzisyenlerinden  oluşan orkestrasıyla , jazzdan latine, tangodan popa, yöresel müziklerden alaturkaya kadar uzanan geniş repertuarıyla ve 10 yılı aşkın  sahne tecrübesiyle de  yıllardır  DÜĞÜN, ÖZEL DAVETLER, KONGRE  ve KURUMSAL ORGANİZASYONLARIN   aranan ismi haline gelmiştir.

Nihan Akın Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.