Ortak Düğün Konuşması Nasıl Yazılır?

Düğün konuşması çiftin yol arkadaşlığının başlangıcı olarak düşünülmektedir ve geleneksel olarak misafirler için bir görev, bazen de sabır testi olarak görülür. Çiftlerimiz bu konuşmanın düğün gününe duygu dolu anlar ve mizah katabileceğini düşünüyorlar. Sizler için hazırladığımız yazım aşamalarını rehber edinerek eski moda konuşma geleneklerine, sıradan klişelere ve çok kullanılan esprilere veda edin!

 

İşte düğün konuşması yazmak için en iyi ipuçlar ve püf noktalar!

 

Ortak Düğün Konuşması Nedir?

Ortak düğün konuşması, düğün resepsiyonunda popüler bir konuşma yöntemi haline geliyor. FA Organizasyon olarak gelenekleri yıkmaktan yanayız. Bu anlamda sadece erkeklerin konuşmayacağı şekilde bayanlarında mikrofonu ele alması gerekiyor. Ayrıca neden annenizi, kız kardeşinizi veya yakın arkadaşlarınızı konuşturmuyorsunuz? Geleneği takip etmek yerine gününüze sevgi ve kahkaha katacak konuşmacılar istersiniz elbette. Ortak düğün konuşmaları, kelime anlamıyla aynı anda bir veya daha fazla kişinin konuşması demektir. Ortak bir düğün konuşması, eşinizin ilişki üzerine aşkını ve bakış açısını da ifade etme şansı verir.

 

Ortak Düğün Konuşması Nasıl Yazılır?

İşte ortak bir düğün konuşması yazmanız için en iyi ipuçlarımız…

  • Öncelikle, neden tek başınıza değil de birlikte bir düğün konuşması yapmaya karar verdiğinizi açıklamak isteyebilirsiniz. Bu, birlikteliğinizi ifade etmenin hoş bir yoludur. Sonuçta, artık evlisiniz, bunu herkese açıklamanıza gerek yok. Bugün sizin gününüz, sizin yolunuz…
  • Unutulmaz bir hikaye paylaşın. Romantik ya da komik bir hikaye seçseniz de, pek çok misafirin bilmediği bir hikaye anlatmaya çalışın; böylece herkes sizinle birlikte gülümseyecek ve duygu dolu bakışlar yansıtacaktır.
  • Konuşmanızı 5 dakika altında tutun. İki kişi konuşuyor olmanız, size çift süre verilmiş anlamına gelmez. Kısa ve öz bir konuşma gerçekleştirin.
  • Birbirinizin cümlelerini bitirmenize gerek yok (tabii ki bu sizin için doğalsa). Sadece çift olarak kendiniz olun ve bunu zorlamayın, aksi halde konuşmanız itici ve garip gelebilir.
  • Sevdiğinizi yüceltin! Düğün konuşmaları, partnerinizin ne kadar harika olduğuna ve neden birbirinizi sevdiğinize ışık tutmakla ilgilidir, ancak ortak bir konuşma size birlikte birbirinizden bahsetme fırsatı verir. Misafirleriniz, eşinizle aranızdaki sevgiyi ve anlayışı çok daha iyi hissedecek ve anlayacak.

 


Gerçekleştirdiğimiz düğün etkinliklerini incelediniz mi?

 


Ortak Düğün Konuşması Örnekleri

Daha spesifik ilham mı arıyorsunuz? Ortak düğün konuşmanız için, çift olarak benzersiz kılan tüm eğlenceli hikayeleri düşünerek başlayın. Belki tanışma hikayeniz, ilk öpücüğünüz veya birlikte heyecan verici bir seyahat yaptığınız an. Bir konuşmayı unutulmaz kılan şey (doğru nedenlerle) tamamen otantik olması ve içinde doğru miktarda mizah barındırmasıdır. Ayrıca düğünlerde ortak bir düğün konuşması yapan çiftleri de görebilirsiniz.

 

Evlilik serüveninize birlikte başlamanın en güzel yolu, birlikte düzenlenen düğün konuşmalarıdır. Konuşmaya açık mısınız? Bu sorunun cevabı evet ise harika! Bir sonraki düşünebileceğiniz şey ise konuşma sırası. Açılışı kim yapacak ve konuşmayı sonlandırmak için ideal cümleleri kim kuracak? Düğün planlamaya nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız, düğün organizasyonu rehberimize göz atabilirsiniz.

 


Hayalinizdeki düğünü profesyonel bir bakışla ele almak için hemen FA Organizasyon ile iletişime geçin!
Hemen arayın ► +90 212 212 11 66 | +90 555 423 13 13

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.