Tarkan

Tarkan

Tarkan hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok kişi tarafında dinlenen ve sevilen Türk şarkıcı ve söz yazarıdır.

Kimdir?

Tam adı Tarkan Tevetoğlu olan sanatçı, 17 Ekim 1972 senesinde Batı Almanya’nın Alzey kasabasında dünyaya geldi.

Hayatının ilk 14 yılını Almanya’da geçirdikten sonra ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelen Tarkan, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde eğitimine devam etti ve müzik eğitimine başladı.

Türkiye’ye gelmesinin üstünden yalnızca 6 yıllık bir süre geçmiş olmasına rağmen İstanbul Palk şirketi ile bir albüm için anlaşma imzalamayı başardı. Bunun sonucunda, 1992 yılında ilk stüdyo albümü olan “Yine Sensiz”i yayımladı.

Daha sonrasında hem Türkçe hem de İngilizce olmak üzere farklı albümler çıkaran Tarkan ciddi başarıya ulaştı. Yalnızca müziği ile değil, tavrı ve kişiliği ile de milyonları etkileyerek “Megastar” gibi unvanlar aldı.

Kaç Yaşında?

1972 senesinde doğan sanatçı, günümüzde 49 yaşındadır, fakat hala piyasada yer almaktadır.

Nereli?

Tarkan, Almanya’da doğmuştur fakat aslen Rize, İkizdereli olduğu bilinmektedir.

Albümleri

Tarkan’ın çıkış yakalamasını sağlayan albümü, aynı zamanda ilk albümü olan “Yine Sensiz”dir. Aradan çok zaman geçmeden 1994 yılında yayımladığı “Aacayipsin” albümü ve 1998 tarihli “Ölürüm Sana” albümü de ciddi başarıya ulaştı ve böylece ilk albümlerinden itibaren gönüllerde taht kurmaya başladı.

Başarılarının üzerine Universal Music Group ile anlaşma imzaladı ve günümüzde hala yeni çıkmış gibi dinlenen “Kuzu kuzu,” “Hüp” şarkılarının da içinde bulunduğu “Karma” albümünü yayımlayıp (2001), şarkılara klipler çekti.

Hızla yükselmeye devam eden sanatçı, daha sonra “Dudu” albümünü (2003) ve ilk İngilizce albümü olan “Come Closer”ı (2006) çıkarttı.

Yurt dışında da birçok listede yer alan ve hayranları oluşan sanatçı, hiç ara vermeden Metamorfoz albümüne imza attı (2007) ve albümde yer alan şarkıların sözleri Türk Dil Kurumu tarafından bile takdir edildi.

Daha sonrasında “Adımı Kalbine Yaz” (2010), Türk sanat müziği albümü “Ahde Vefa” (2016) ve “10” (2017) albümleri ile müzik hayatına devam etti ve günümüzde hala en çok dinlenen sanatçılardan biridir.

Şarkıları

Sanatçımız, albümleri ile yakaladığı başarının yanı sıra çıkarttığı single’lar ile de insanların kalbini fethetmeyi başarmıştır.

Çıkarttığı ilk şarkı “Hepsi Senin Mi?” şarkısıdır. Daha sonrasında, hala unutulmamış olan “Şımarık,” “Şıkıdım,” “Kuzu Kuzu” ve “Hüp” şarkıları da piyasaya sürülmüştür. “Kuzu kuzu” şarkısı Türkiye’de en çok satan tekli rekoruna sahiptir.

Türkiye’nin 2002 Dünya Kupası’na katılması üzerinde yazılmış ve hem takıma hem de taraftarlara moral desteği olmuştur.

En son çıkardığı teklisi olan “Geççek” ise yeni çıkmış olmasına karşın şimdiden en çok dinlenen ve konuşulan şarkılar arasında yerini aldı.

Konser

20 yılı aşkın tecrübemiz ile pek çok sanatçı için etkinlik ve konser organizasyonu düzenlemekteyiz. Tarkan ile konser ya da etkinlik organizasyonu yapmak ya da bilgi almak istiyorsanız FA Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları

Tarkan sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Video ve Fotoğrafları

Video: Tarkan

Tarkan Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.