Teoman

Teoman

Teoman, Türkiye’de sevilen ve yurtdışında da bilinen bir şarkıcı olmakla birlikte aynı zamanda çok başarılı besteci ve söz yazarıdır.

Kimdir?

Teoman, 20 Kasım 1967’de İstanbul’un Tünel ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Avukat bir babanın oğlu olan Teoman’ın babası, Teoman 2,5 yaşındayken vefat etmiştir. Rock müzik sanatçısı olan ve aynı zamanda hem besteci hem söz yazarı olan Teoman, müzik kariyerine ilk adımlarını 1986’da Mirage grubunda vokallik yaparak atmıştır.

Mirage grubundan sonra birçok farklı grupta vokal yapan başarılı sanatçı, 1996 senesinde düzenlenen Roxy Müzik yarışmasına katıldığı “Ne Ekmek Ne Su” adlı şarkısıyla en iyi besteci ödülünü almaya hak kazanırken diğer taraftan sözlerini kendisinin yazdığı “Yollar” şarkısıyla da en iyi söz ödülünü almayı başardı.

Ani bir kararla 4 Ağustos 2011 tarihinde sosyal medyasında bir açıklama yapan Teoman, müziği bıraktığı haberini verirken 24 Kasım 2012’de hayranlarına müzik dünyasına geri döndüğünün müjdesini verdi. 2015 yılında “Eski Bir Rüya Uğruna” adı ile çıkaran Teoman, daha sonrasında da birçok albüm çıkarmış ve hala müzik dünyasında aktif olarak hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Kaç Yaşında?

20 Kasım 1967’de dünyaya gelen Teoman, günümüzde 47 yaşındadır.

Nereli?

İstanbul’un Tünel semtinde doğmuş olan Teoman, aslen Giresunludur.

Albümleri

Müzik camiasında başarıları ve şarkıları ile hayranları tarafından oldukça sevilen Teoman, bugüne kadar toplamda 11 albüm çıkarmıştır. Müzik kariyerine 1996 yılında çıkardığı ilk albüm olan “Teoman 1996” adlı albümü ile adım atan Teoman;

1998 yılında “Teoman: O”,

2000 yılında “Onyedi”,

2001 yılında “Gönülçelen”,

2003 yılında “Teo Man 2003”,

2004 yılında “En Güzel Hikayem”,

2006 yılında “Renkli Rüyalar Oteli”,

2009 yılında “İnsanlık Halleri”,

2011 yılında “Aşk ve Gurur”,

2015 yılında “Eski Bir Rüya Uğruna”,

2021 yılında “Gecenin Sonuna Yolculuk” albümlerini çıkardı. 

Şarkıları

Rock müzik dendiğinde neredeyse akla gelen ilk isim olan Teoman’ın albümlerinde bazı şarkılar vardır ki; hayranlarının defalarca dinlediği ve hatta adeta dillere pelesenk olmuştur. Bu şarkıların başında da 2003 yılında çıkardığı “Kupa Kızı Sinek Valesi” şarkısıdır. 2000 yılında çıkardığı “Paramparça” şarkısını çıkaran Teoman, 2017 yılında şarkının yeni versiyonu ile dinleyenlerini bir kez daha büyüledi.

1996 yılında çıkardığı ilk albümün en çok sevilen şarkısı olan “Papatya” şarkısı da çok sevilirken 2004 yılında sanatçının şarkıyı yeni versiyonla tekrar piyasa sürmesi de büyük ses getirdi. 1998 yılında çıkardığı albümünün çıkış şarkısı ise “Sus Konuşma” şarkısı oldu.

“Onyedi” adlı albümünün en çok sevilen şarkısı olan “Rüzgar Gülü” hala dinlenen ve birçok kişi tarafından ezbere bilinen başarılı şarkıları arasında yer alıyor. Hüznü ve aşkı hissettiren “Aşk Kırıntıları” şarkısı da Teoman’ın 2006 yılında çıkardığı “Renkli Rüyalar Oteli” albümünün en sevilen şarkıları arasında yer alıyor.

Konser

20 yılı aşkın süredir sizlere en iyi ve en kaliteli organizasyon hizmetleri sunan FA Organizasyon firmamız, en özel organizasyonlarınızda sizleri Teoman ile buluşturmaya devam ediyor.

Sosyal Medya Hesapları

Teoman sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Teoman Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.