yaza veda partisi organizasyonu

Yaza Veda Partisi Organizasyonu İpuçları ve Fikirleri

Yaza veda partisi hem kurumsal hem de bireysel amaçlar için düzenlenebilecek etkinlikler arasında yer alır. Sıcak yaz günlerinin artık yavaş yavaş insanları terk etmeye başladığı yaz sonlarında kişiler sevdikleri ile bir araya gelmek isteyebilirler. Böyle durumlarda dostlarla ya da şirket çalışanı ve müşterilerle çok sıcak bir atmosfer yaratmak mümkün olabilir. Yaza veda partileri genelde oldukça samimi ortamlar yaratılmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı birçok katılımcı yaza veda partilerinde oldukça iyi düzeyde vakit geçirebilmektedir.

Ancak bu aşamada yaza veda partisi düzenlemenin püf noktalarını bilmek gerekir. Bu organizasyonlarda açık hava mekanlar tercih edilebilir. Ancak hava durumu bu tarz partiler için son derece önemlidir. Bu bakımdan yaza veda partisi düzenlerken özellikle dikkat edilmesi gereken nokta organizasyonların mutlaka profesyoneller tarafından hazırlanmasıdır.

Yaza Veda Partisi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

yaza veda

Yaza veda partisi organizasyonu düzenlemek için birtakım noktalara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle partilerin kusursuz olmasında profesyonel etkinlik ajansları ile çalışmak mümkün olabilir. Profesyoneller planlama aşamasından partilerin sona ereceği ana kadar her detay ile yakından ilgilenirler. Yaza veda partisi düzenlenirken davetiyeden konuk listesine kadar detayı göz önünde bulundurmak gerekir. Özellikle şu adımları takip etmek gerekir:

Davetiyeler ve Konuk Listesi Hazırlığı

Yaza veda partisi düzenlerken özellikle dikkat edilen konu davetiyeler ve konuk listelerinin hazırlanmasıdır. Davetiyelerin mutlaka konsepte uygun olması gerekir. Daha çok yaz renklerini ve tonlarına içeren davetiyeler hazırlamak davetlilerinizi ne tür bir partiye geleceği hakkında ön bilgi edinmeleri açısından da önemlidir.

Bununla birlikte davetli planlamasının yapılması ve tüm davetiyelerin katılımcı sayısına göre bastırılması gerekir. Konuk listesi hazırlanırken özellikle kişilerin atlanmamasına ve önemli kişilerin bu davetiyeleri mutlaka zamanında almasına dikkat etmek gerekir.

Yaz Konseptleri ve Temaları Seçimi

Yaza veda partisi hazırlarken bir diğer detay yaz konseptleri ve temaları seçimidir. Yazın bitişini ve artık kışa hazırlanıldığını gösteren temaları tercih etmek partinizin amacına uygun bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Tema olarak özellikle sonbahar tonlarını kullanabilirsiniz. Yarın da gerçekleştiği için hala dış mekanlar tercih edilebilir. Böyle durumlarda bu renkte ışıklandırmalardan ve çiçeklerden yararlanabilir ve temanızı daha da zengin hale getirebilirsiniz. Öne çıkan temalar arasında şunlar yer alır:

 • Plaj partisi
 • Tropikal tatil temaları
 • Havuz partileri
 • Piknik konsepti
 • Festival atmosferi
 • Retro yaz parti konsepti
 • Karanlıkta yıldızlı gökyüzü teması
 • Sürrealist bahçe teması

Gibi farklı parti organizasyonları düzenlenebilir. Son derece eğlenceli parti temaları organizasyonlar için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

Lezzetli Yaza Özel Tarifler

Parti ve organizasyonların vazgeçilmez unsurları içerisinde yiyecek ve içecek servisleri son derece önemlidir. Yaza özel lezzetli tariflerle davetlilerinizi şımartabilirsiniz. Özellikle hafif fakat doyurucu yemekler hazırlatmak bu süreçte dikkat edilmesi gereken unsurlardan biridir. Lezzet faktörü ise kesinlikle atlanılmaması gereken unsurlar arasında yer alır. Lezzetli ya da özel tariflerle yaza veda partisi çok daha profesyonel ve organize şekilde gerçekleştirilebilir. Böyle durumlarda bu alanda uzmanlaşmış bir katering firmasıyla da çalışabilirsiniz.

Eğlenceli Aktiviteler ve Oyunlar

Bir diğer önemli defterlerden birisi eğlenceli hastalıklar ve alınan birleşmesi mümkün. Spor bir parti düzenlemeyi planlıyorsanız basit ve eğlenceli spor müsabakaları düzenlenebilir. Bu aşamada özellikle şu tarz aktiviteler tercih edilebilir:

 • Plaj voleybolu etkinliği
 • Deniz kenarında dans partileri
 • Plaj oyunları
 • Yüzme ve plaj temalı yarışmalar
 • Karaoke
 • Atıştırmalık tatma
 • Dans yarışması
 • Çocuklara özel etkinlikler

Gibi birçok seçenek dikkate alınabilir. Özellikle bu tarz davetlerde çocukların kesinlikle unutulmaması gerekir.

bahar şenliği

Müzik Seçimi ve Çalma Listeleri

Müzik seçimi ve çalma listeleri ise en çok üzerinde durulan konulardan biridir. Partiye gelecek olan davetlilerin yaşı bu seçimleri yaparken dikkat edilen faktörler arasındadır. Genç kesime hitap eden bir yaza veda partisi düzenlenecek ise dans etmek için bir pist gerekebilir. Aynı zamanda müzik seçimlerinin daha hareketli olması istenebilir. Bununla birlikte orta ve daha ileri yaş bir gruba hitap eden daha sakin parti düzenlenecek ise arka planda çalan slow tarzda müzikler tercih edilebilir. Bununla birlikte güzel ve profesyonel orkestra seçimi oldukça önemlidir.

Yaz Veda Partisi Dekorasyon Fikirleri

Yaza veda partisi dekorasyon fikirleri ise en çok dikkat edilen detaylar içerisindedir. Dekorasyon fikirleri içerisinde önem arz eden en önemli konu Konsept ve temaya uygunluktur. Özellikle dekorasyon konusunda şu fikirleri dikkate alabilirsiniz:

 • Renkli balonlar ile ortamı daha neşeli hale getirmek mümkün olabilir.
 • Plaj teması için deniz, kum ve plaj temasını çağrıştıran aksesuarlar seçilebilir.
 • Tropikal bitkilerden yararlanarak daha otantik bir ortam yaratılabilir.
 • Parti için sisleme makineleri tercih edilebilir.

Bunların yanında ahşap detaylara yer verilebilir. Ancak bunların her birinin konsepte göre seçilmesi gereklidir.

Açık Hava Mekân Seçimi Ve Hazırlığı

Açık hava mekân seçimi yapılırken partiye kolay ulaşıma önem verilmelidir. Davetlilerin kolay ulaşabilecekleri ve bulabilecekleri bir lokasyon olması gerekir. Tüm mekânın hazırlanması uzun bir süreç alır. Bu bakımdan FA Organizasyon olarak profesyonellerimizden her anlamda destek alabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.