Zeynep Casalini'ye ait konser fotoğrafı

Zeynep Casalini

Zeynep Casalini, Türk-İtalyan ses sanatçısı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Zeynep Casalini Kimdir?

Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 tarihinde doğdu. Annesi oyuncu Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini, dedesi yazar Vedat Türkali ve dayısı senarist-yönetmen Barış Pirhasan… Sanatın her dalında iz bırakmış bu isimlerin gölgesinde büyüyen Zeynep’in sanatçı ruhu da erken yaşta filizlenmeye başladı. 9 yaşında AKM ile tanışmasıyla sanatla olan bağı pekişti. Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde aldığı tiyatro eğitimi ve amatör bir tiyatro grubuyla sahne alması, onu sahneye aşık etti. Lisedeyken ise Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. Bu tutkusu onu İtalya’da bir rock grubuyla sahne almaya, İngiltere’de bir caz kulübünde şarkı söylemeye ve 1990’da Marmaris’e taşınıp sahne çalışmalarını sürdürmeye taşıdı.

 

Zeynep Casalini’ye ait stüdyo fotoğrafı

 

1995 yılında İstanbul’a dönüşüyle birlikte müzik kariyeri hız kazandı. Şarkıcı Asya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı programında vokalistlik yaptı. Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Kazandibi Tavukgöğsü” adlı kısa filmde rol aldı. Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi sanatçıların vokalistliğini yaparak tecrübesini ve ününü her geçen gün artırdı.

Sezen Aksu’nun Açık Hava Tiyatrosu konserlerinde davul çalması ise onun çok yönlülüğünün ve müzik sevgisinin bir göstergesi oldu. Ünlü müzisyenin hikayesi sadece bir şarkıcının değil, sanatın her dalında kendini ifade etme arzusuyla yanıp tutuşan bir ruhun hikayesidir. Bu tutku onu durmadan çalışmaya, gelişmeye ve yeni arayışlara yöneltmiştir. Ailesinden aldığı ilham ve kendi yeteneğiyle harmanladığı sanatı, onu Türk müzik tarihinde özel bir yere konumlandırmıştır.

 

Kaç Yaşında?

3 Ekim 1970 tarihinde İstanbul’da doğan ünlü sanatçı, 2024 yılı itibarı ile 54 yaşındadır.

 

Zeynep Casalini Şarkıları

Albümleri

 • 2004 Nihayet
 • 2008 Kim Galip Çıkar

 

Single’ları

 • 2006 Dokunma Bana
 • 2007 Nilüfer
 • 2009 Unutursun
 • 2013 Yeter ki
 • 2015 Yas Uykusu
 • 2016 Köprüler
 • 2017 Unutsam
 • 2018 Aşk Yayıcam Valla
 • 2019 Ben Böyle
 • 2019 Bu Yaz
 • 2019 Bazen Bordo

 

Zeynep Casalini Menajeri

Zeynep Casalini’nin konser, menajerlik ve iletişim numarasına yönelik bilgilere +90 (555) 423 13 13 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Zeynep Casalini’nin menajeri, sanatçının kariyerine stratejik bir vizyonla rehberlik ederken aynı zamanda onun hedeflerine ve değerlerine saygı duyar. Profesyonel ve kişisel gelişimine destek olurken, uzun vadeli başarı için sürdürülebilir bir yol haritası oluşturur. Ünlü sanatçının menajeri, sanatçının konser turlarını düzenlerken seyahat düzenlemelerini yapar, performanslar için gerekli teknik gereksinimleri karşılar ve sahne prodüksiyonunu koordine eder.

Zeynep Casalini Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.