Ankaralı Turgut

Ankaralı Turgut

Ankaralı Turgut, sadece Ankaralılar için değil yurt içinde ve yurt dışında herkesin sevdiği başarılı isimlerden birisidir.

Ankaralı Turgut olarak bilinen Turgut Karataş, sanat camiasının önemli ve başarılı isimlerinden birisidir. Kariyer hayatına ilk adımlarını çocuk yaşlarda atan ünlü sanatçı, ilk olarak düğünlerde şarkı söyleyerek kendisini tanıtmaya başlamıştır.

Ankara’nın yöresel oyun havalarını adeta Ankara şivesi ile seslendiren başarılı sanatçı, kısa sürede geniş bir kitleye kendisini sevdirmeyi başarmış ve akabinde de birçok albüm çıkartarak gönüllere taht kurmuştur.

Kimdir?

Ankara’da dünyaya gelen ve sanat camiasında “Ankaralı Turgut” olarak bilinen Turgut Karataş, müzik dünyasına ilk adımlarını 12 yaşında atmaya başladı. Köy düğünlerinde darbuka eşliğinde Ankara türküleri söylemeye başlayan 12 yaşındaki Turgut Karataş, askerlik dönemine kadar darbuka ve bağlama gibi birçok enstrüman ile müzisyenlik yapmış ve Ankara türküleri söylemiştir.

Askerden geldikten sonra albüm çıkaran Turgut Karataş, daha sonrasında üç tane daha amatör düzeyde çıkardığı albümlerini piyasaya sürmüştür. Hayatını halen Ankara’da devam ettiren ünlü sanatçı, ilk evliliğini 1986 yılında Hülya Sakar ile yapmış ve bu evliliğini 2006 yılında sonlandırmıştır.

Boşanmanın hemen ardından Meltem Karataş ile evlenen sanatçı, bu evliliğinde de mutluluğu bulamamıştır. Ankaralı Turgut’un ilk eşi olan Hülya Sakar’dan 5 tane çocuğu olmuştur. 

Kaç Yaşında?

1963 senesinde Ankara’da doğan Ankaralı Turgut, 2022 yılı itibari ile 59 yaşındadır.

Nereli?

Müzik dünyasında Ankaralı Turgut olarak bilinen Turgut Karataş, lakabından da anlaşılacağı gibi aslen Ankaralıdır. Ankara’da doğmuş olan sanatçı, halen Ankara’nın Altındağ ilçesinde yaşamına devam etmektedir.

Albümleri

Turgut Karataş, ilk albümünü askerden geldikten sonra 1994 yılında İstanbul’a geldiğinde “Ankaralı Turgut ‘96” adıyla çıkardı. Neredeyse her yıla bir albüm sığdıran başarılı sanatçı; 2001 yılında “Ver Diyom Vermiyo”, 2002 yılında “Hüp Düt (Dabi Dabi)”, 2003 yılında “Duydun mu? Tahta Kafa”, 2006 yılında “Bak Hele”, 2008 yılında “Beni Görmek İçin Gelme”, 2010 yılında “Kaymak Lazım”, 2019 yılında “Yakalarsam Tık Tık” albümlerini çıkararak sevenlerini mest etmeyi başardı.

Şarkıları

Ankaralı Turgut’un albümlerindeki tüm şarkılar her dönem dinlenen ve eskimeyen şarkılardır. Genellikle hareketli ve biraz da güldürü özelliği olan Turgut şarkıları içerisinde en çok bilinenler ise “Bak Hele”, “Beni Görmek İçin Gelme” ve “Yakalarsam Tık Tık” şarkıları olmuştur.

Bu şarkılar haricinde Ankaralı Yasemin ile birlikte düet yaptığı eğlenceli şarkılar da hayranlarının beğenerek ve her dönem dinlediği şarkılar arasında yer alıyor.

Konser

Etkinlik ve organizasyon hizmetlerinin yanı sıra sanatçı booking hizmetlerinizi de sizlere üst düzey profesyonellikte sunan FA Organizasyon, bireysel ya da kurumsal etkinliklerinizde sanatçı portföyü içerisinde sizlere başarılı sanatçı Ankaralı Turgut’u da sunmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları

Ankaralı Turgut sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Ankaralı Turgut Organizasyon Event

Kendine has tarzı ile tüm Türkiye’de oldukça sevilmekte ve halen dinlenmek işte olan Ankaralı Turgut; katıldığı düğün konser festival gibi daha pek çok alternatif etkinliklere renk katmaktadır.

Geniş sanatçı portföyü arasında Ankaralı Turgut’a da yer vermekte olan firmamız FA Organizasyon; sizlere unutulmaz ve keyifli bir organizasyon etkinliği için gereken her konuda destek ve hizmet sağlamaktadır. Kusursuz bir organizasyon planlaması herkesin hedefi olmakla birlikte; katılımcılara yönelik en doğru sanatçı seçimini sanatçı menajerliği hizmetimiz sayesinde profesyonel şekilde yerine getirmekteyiz. 

Ankaralı Turgut Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.