Ayben Özçalkan

Ayben Özçalkan

Ayben Özçalkan rap severlerin damarına dokunuyor! Rap rüzgarlar estiren organizasyonlar için FA Organizasyon ile ünlü sanatçıya ulaşabilirsiniz!

Kimdir?

Ayben Özçalkan, 22 Eylül 1982’de İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Müzisyen, besteci ve aynı zamanda söz yazarı olan Ayben Özçalkan, Rap-Hip hop tarzında büyük başarı yakalamış nadir isimler arasında yer almaktadır. 

Doğduktan sonra uzun yıllar Üsküdar’da yaşamış olan ünlü sanatçı, işçi ailenin kızıdır. İlköğretim ve lise eğitimini Üsküdar’da tamamladıktan sonra eğitimine Açıköğretim ile devam etmiştir. Rap ve hip hop tarzı ile kendisinin bile hatırlamadığı küçük yaşta tanışmış ve kendi şarkı sözlerini kaleme almaya başlamıştır. 1998 yılında stüdyoya girerek ilk kez profesyonel kayıt yapmıştır. 

İlk profesyonel kaydının ardından kayıtlarına devam eden ünlü rap şarkıcısı, aynı zamanda yine rap tarzında isim yapmış ve başarı kazanmış olan Ceza’nın kız kardeşidir. Yapmış olduğu albümlerde en büyük destek abisi Ceza başta olmak üzere Fuchs ve Yobaz gibi başarılı Rap şarkıcılarından gelmiştir. 

Kaç Yaşında?

Ünlü rap şarkıcısı olan Ceza’nın kız kardeşi Ayben Özçalkan; 1982 yılında dünyaya gelmiştir. 2022 yılı itibari ile güzel ve başarı sanatçı 40 yaşına girmiştir. 

Nereli?

Ülkü olarak da bilinen ancak müzik camiasında Ayben olarak tanınan başarılı rap sanatçısı, aslen Çanakkalelidir. Ancak kendisi ve abisi Ceza, yaptıkları röportajlarda çok uzun süredir İstanbul’da yaşadıklarını ifade etmiştir. 

Albümleri

Ünlü şarkıcı, ilk profesyonel kaydını 1988 yılında yaptıktan sonra “Nefret Meclis-i” albümünü çıkardı. Çıkardığı ilk ve bandrollü albümü sonrasında sahne deneyimleri kazanmaya başlayan Ayben, tekrardan albüm hazırlıklarına başladı ve 15 Mayıs 2008’de “Sensin O” adıyla ikinci albümünü çıkardı. İkinci albümünde rock müzik, arabesk ve rap gibi farklı türlerden eserlerini hayranlarına sundu. Son olarak 2017 yılında çıkardığı “Başkan” albümü ile başarıda zirveye ulaştı. 

Şarkıları

Rap ve hip hop başta olmak üzere aynı zamanda arabesk ve rock gibi türlerde de şarkılar seslendiren güzel şarkıcı; “Nefret Meclis-i” şarkısıyla kısa sürede geniş hayran kitlesine ulaşmayı başardı. 2008 yılında çıkardığı “Sensin O” şarkısıyla çıkış yapan ve aynı şarkının ismiyle albüm çıkaran Ayben, bu şarkılarıyla adeta hafızalara kazınmayı başardı. 

Konser

Yılların tecrübesi ile sizlere birçok organizasyon hizmetlerinin yanı sıra aynı zamanda sanatçı menajerliği hizmetleri sunan FA Organizasyon firmamız, siz Ayben severlerini başarılı şarkıcı ile buluşturmak için de farklı etkinlik ve organizasyonların altına gururla imza atmaktadır. 

Sosyal Medya Hesapları

Ayben Özçalkan sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Ayben Özçalkan Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.