Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli

Kimdir?

Mustafa Ceceli, 2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Şarkıcılığın yanı sıra aranjörlük ve albüm yapımcılığı da yapmaktadır.

Müzikle çok erken yaşta tanışan sanatçı, 6 yaşında piyano eğitimi almaya başladı ve 2 yıl boyunca derslere devam etti.

Müzik hayatından çok daha önce, daha 8 yaşındayken, TRT’nin “Köy Doktoru” isimli dizisinde rol aldı. Bu rolünden sonra UNICEF’in “Can Suyu” adlı filminde de oyunculuk yaptı.

Müzik kariyeri ise amatör bir lise grubuyla başladı. Bu dönemde aranjörlük yapmaya başlayan Mustafa Ceceli, günümüzde hala pek çok sanatçı için aranjörlük yapmaktadır.

Liseden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne girdi. Üçüncü sınıfta bu fakülteden ayrıldı, ikinci kez üniversite sınavlarına girdi ve bu sefer de Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı.

Profesyonel müzik kariyerine Ozan Doğulu ile tanıştıktan sonra ve Sezen Aksu için yaptığı çeşitli düzenlemelerle başladı. İlk albümü 2009 yılında kendi adını taşıyan bir başlık ile piyasaya sürüldü. Mustafa Ceceli, Türkiye listelerinde yirmiden fazla ilk on hitin ortak yapımcılığını, aranjörlüğünü veya performansını yaptı.

Powetürk Müzik Ödülleri’nden Altın Kelebek Ödülleri’ne kadar sayısız ödül ve başarıya imza atmıştır.

Kaç Yaşında?

1980 doğumlu olan sanatçı, şu an 41 yaşındadır ve müzik kariyerine devam etmektedir.

Nereli?

Sanatçımızın babası Çankırılı, annesi ise Romanya göçmenidir. Kendisi ise Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Albümleri

Sanatçımızın ilk albümü 2009 yılında kendi ismiyle piyasa çıkıp büyük bir başarı yakalamış olsa da sanatçı daha öncesinde Sezen Aksu gibi pek çok sanatçı ile birlikte projelerde yer almıştı. İlk albümünden bir sene sonra “Mustafa Ceceli Remixes” albümü ile bilindik şarkılarının remikslenmiş hallerini de dinleyicilerine sundu.

2012 yılında, “Es” albümünü piyasaya sürerek bir başarı daha yakaladı ve çektikleri klipler ile birlikte çok geniş bir kitleye ulaştı.

Daha sonrasında da “Kalpten” (2014), “Aşk için Gelmişiz” (2015) ve “Zincirimi Kırdı Aşk” (2017) albümleri ile kariyerine devam etti.

Şarkıları

Mustafa Ceceli, diğer birçok sanatçıya kıyasla daha fazla başarılı single projesine imza atmıştır. Bunlardan bazıları, “Limon Çiçekleri,” “Hastalıkta Sağlıkta,” “Eksik” şarkılarıdır. Daha yakın zamanlarda çıkarttığı tekliler ise “Rüyalara Sor” (2020), “Öptüm Nefesinden” (2020),  “Tut Elimden” (2021) ve “Canım”dır (2021).

Konser

Mustafa Ceceli, konser, etkinlik ve iş birliği için FA Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Festival, konser, etkinlikler ve daha birçok alanda 20 yılı aşkın süredir organizasyon hizmetleri vermekteyiz.

Sosyal Medya Hesapları

Mustafa Ceceli sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Video ve Fotoğrafları

Mustafa Ceceli Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.