Volkan Konak

Volkan Konak

Volkan Konak, farklı şivesi ve kendisine has şarkılarıyla herkesin beğenisini kazanmış ve etkinliklere renk katan ünlü isimlerden birisidir.

Volkan Konak, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da birçok ülkede oldukça sevilen ve başarıyı yakalamış hem müzisyen hem besteci bir kişiliktir. Karadeniz müziğini kendisine has bir yorumu ve üslubu ile sevenlerine tanıtan ünlü şarkıcı, müzik çalışmalarının yanı sıra farklı çalışmalarda da yer almıştır.

2 yıl boyunca Çernobil faciasını araştıran şarkıcı, Çernobil’in Türkiye açısından etkilerini de derinlemesine araştırarak belgelerle sunmuştur. Tüm bunların yanı sıra organizasyonlara renk katarak en özel günleri şarkılarıyla ve performansıyla unutulmaz hale getiren önemli bir isimdir.

Kimdir?

Volkan Konak, 27 Şubat 1967 yılında Trabzon Maçka’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Maçka’da almıştır. Ardından Konak’taki ışığı gören öğretmeninin yönlendirmesi sonucunda ünlü şarkıcı 1983 yılında İstanbul’a gelerek İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda lisans eğitimini 1988 yılında tamamlamıştır.

Aynı yıl yani 1988 yılında Halk Müziği üzerine master eğitimi yapmıştır. Böylece müzik kariyerine aldığı eğitimlerle adım atarak ilk olarak Maçka’da albüm çalışması yapmıştır.

Kaç Yaşında?

1967 yılında Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde dünyaya gelen Volkan Konak, 2022 yılı itibari ile 55 yaşındadır.

Nereli?

Başarılı bir Türk Halk Müziği sanatçısı olan Volkan Konak, aslen doğum yeri olan Trabzon Maçkalıdır. Ünlü sanatçının şarkılarında kendisine has yoruma sahip olmasında da Trabzonlu oluşunun payı vardır.

Albümleri

Başarılı sanatçı ilk albümünü 1989 yılında Maçka’da Suların Horon Yeri adıyla çıkarmıştır. Daha sonrasında 1993’te Efullim, 1994’te Gelir misin Benimle, 1998’de Pedaliza, 2000’de Şimal Rüzgarı, 2003’de Maranda, 2006’da Mora, 2009’da Mimoza, 2012’de Lifor, 2015’de Manolya, 2019 yılında da Dalya isminde albüm çıkarmıştır.

Şarkıları

Her albüm çıkışında sevenlerinden aynı beğeniyi gören şarkıcının her şarkısı çok fazla dinlense de bazı şarkıları her dönem dillerden düşmeyen şarkılar haline gelmiştir. Mimoza Çiçeğim, Cerrahpaşa, Aleni Aleni, Göklerde Kartal Gibiyim, Dido, Herkesin Bir Derdi Var, Ayletme Beni ve Keklik Gibi şarkıları en çok dinlenen Volkan Konak şarkılarının başında gelmektedir.

Konser

Geniş sanatçı portföyü ile sanatçı menajerliği ve sanatçı booking hizmetleri sunan FA Organizasyon, sevdiğiniz isimleri sizlerle buluşturarak organizasyonlarınızı unutulmaz hale getiriyor.

Sosyal Medya Hesapları

Volkan Konak sosyal medya hesapları; Facebook, İnstagram ve Twitter.

Volkan Konak Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.