Ziynet Sali

Ziynet Sali

Ziynet Sali, hareketli ve romantik şarkılarıyla ülkemizde çok fazla dinlenen ve sevilen sanatçılar arasında yer alıyor.

Kimdir?

Ziynet Sali, 29 Nisan 1975 Lefkoşa doğumludur. Hala müzik dünyanın başarılı isimlerinden birisi olan sanatçımız, doğduktan sonra ailesiyle birlikte İngiltere’nin Manchester eyaletine taşındı ve Sali, ailesiyle 6 yıl hayatına burada devam etti.

İngiltere’den sonra ailesiyle Kıbrıs’a taşınan sanatçımız, 1994 senesinde İstanbul’da konservatuar eğitimi almaya başladı ve aynı zamanda amatör olarak şarkı söylemeye de bu dönemde başlamış oldu.

1999 yılında konservatuar eğitimini dördüncü olarak bitiren Ziynet sali, 2000 yılında ilk albümünü çıkararak profesyonelliğe ilk adımını atmış oldu. Toplamda 6 albümü olan sanatçımız, 2006 yılında 3. albümünde yer alan “Zordur Oğlum” şarkısıyla İtalya’da internet üzerinden düzenlenen “Euro Dance” yarışmasında halkın verdiği oylarla birinci oldu.

2010 yılında çıkardığı 2. Single olan “Rüya” şarkısı, yılın en çok dinlenenler listesinde başı çekmeyi başardı ve bu single ile dönemin en önemli müzik kanalı olan Kral TV’den ödül almaya hak kazandı. Sanatçımız, 15 Eylül 2019 tarihinde Erkan Erzurumlu ile hayatını birleştirdi.

Kaç Yaşında?

Ziynet Sali, 1975 yılında Lefkoşa’da doğmuştur. Şuan 47 yaşındadır ve hala müzik piyasasında aktif olarak sevenleriyle buluşmakta ve şarkılarını söylemeye devam etmektedir.

Nereli?

Ziynet Sali, Lefkoşa’da doğmuştur ve aslen Lefkoşalıdır.

Albümleri

Kariyerine ilk adımı 1999 yılında çıkardığı “Ba-Ba” albümü ile yapan Ziynet Sali, hız kesmeden şarkılarına devam etmiş ve 2004 yılında “Amman Kuzum” albümünü çıkarttı. 2006 yılında “Mor Yıllar” albümü ile büyük çıkış yapan sanatçı, bu albümünde Türkçe şarkıların yanı sıra aynı zamanda Yunanca şarkılar da okudu.

2008 yılında “Herkes Evine” adlı albümünü çıkartan sanatçımız, bu albümünden sonra 6 yıl albüm çıkartmaya ara verdi ve nihayet 2012 yılında “Sonsuz Ol” albümünü çıkardı. 2015 yılında “No 6” albümünü çıkaran sanatçımızın son albümü ise 2021 yılında çıkardığı “Yaşam Çiçeği” albümü oldu.

Şarkıları

Türk müziğinin başarılı pop isimlerinden birisi olan Ziynet Sali, ilk albümü olan “Ba-Ba” albümünden sonra çıkardığı 6 albüm ve 7 single ile sevenlerinin gönlünde taht kurmayı başardı. “Zordur Oğlum”, “Mor Yıllar”, “Chiculuta”, “Amman Kuzum” gibi şarkılarıyla en çok dinlenen şarkıların başında yer aldı. Hatta öyle ki; birçok dalda şarkılarıyla ödüller almaya hak kazandı.

Konser

Yıllardır sizlere profesyonel düzeyde sanatçı organizasyonu sunan FA Organizasyon olarak sizlerle buluşturduğumuz sanatçılardan birisi de Ziynet Sali’dir. Hemen firmamız ile irtibata geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları

Ziynet Sali sosyal medya hesapları: Instagram, Facebook, Twitter

Ziynet Sali Konser, Organizasyon ve Etkinlikleri

Planlamak istediğiniz sanatçı organizasyonları, konser, gala gecesi ve muhtelif etkinliklerinizde sahne bütçeleri ve sanatçı menajerliği hakkında bilgi almak için FA Organizasyon +90 (555) 423 13 13 telefon numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu da kullanabilirsiniz.

Hemen Teklif ve Bilgi Al

Sanatçımıza ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.